KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM Polska Miedź S.A.

KGHM Polska Miedź S.A. jest firmą z ponad 60-letnią tradycją, która powstała w 1961 r. W 1991 r. została przekształcona w spółkę akcyjną. Od 1997 r. akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W minionym roku KGHM był drugim na świecie producentem srebra i siódmym producentem miedzi. Wydobywa również molibden, nikiel, złoto, ołów, pallad i platynę. KGHM jest jedynym europejskim wytwórcą renu pochodzącego z własnych zasobów. Roczne przychody firmy to ponad 20 miliardów złotych.

Polskie złoże miedzi należy do największych na świecie. Dzisiaj jest eksploatowane przez trzy kopalnie podziemne: „Lubin”, „Polkowice-Sieroszowice” oraz „Rudna”. Wydobywany surowiec wzbogacany jest w Zakładach Wzbogacania Rud, a produkcja i przetwórstwo miedzi, srebra, złota, ołowiu oraz innych metali odbywa się w hutach: „Głogów”, „Legnica” i „Cedynia”. Spółka posiada również zakłady w USA i Kanadzie oraz kopalnię Sierra Gorda w Chile.

Wytwarzane w KGHM miedź i srebro są wysoko cenione na całym świecie, a gwarancją ich jakości są certyfikaty międzynarodowych giełd towarowych. Miedź notowana jest w Londynie i Szanghaju, natomiast srebro posiada certyfikaty giełd w Londynie, Dubaju i Nowym Jorku.

 Więcej informacji:

https://kghm.com/ 

https://www.facebook.com/kghmtomy/ 

https://pl.linkedin.com/company/kghm 

https://twitter.com/kghm_sa 

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!