LPP Logistics

LPP Logistics

LPP Logistics to spółka w portfolio Grupy LPP, która zarządza wszystkimi obiektami logistycznymi w sieci zaopatrzenia i dystrybucji Grupy. Są to centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim i Brześciu Kujawskim oraz 5 magazynów e-commerce w Polsce, Rumunii i na Słowacji o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m.kw. Wkrótce dołączy do nich kolejny obiekt – powstające właśnie Fulfillment Center w Jasionce pod Rzeszowem o powierzchni 69 tys. m.kw. W najbliższych latach spółka planuje kontynuować dynamiczny rozwój sieci logistycznej i m.in. co roku uruchamiać 2 dodatkowe magazyny.

Obecnie największym klientem LPP Logistics pozostają marki z grupy LPP (Reserved, House, Mohito, Cropp i Sinsay), dla których spółka dystrybuuje rocznie ponad 400 milionów sztuk towaru na blisko 40 rynkach. Operując na 3 kontynentach, zapewnia pełen zakres usług logistycznych – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez zaawansowaną logistykę magazynową, aż po działalność własnej agencji celnej.

Ze względu na rozwój sieci sprzedaży LPP w modelu omnichannelowym oraz cyfrową transformację handlu, wraz ze wzrostem udziału operacji e-commerce LPP Logistics pracuje nad wzmocnieniem mocy operacyjnych w sieci logistycznej i inwestuje w nowoczesne technologie wspierające działalność w tym obszarze. Dzięki temu spółka oferuje najlepsze praktyki w zakresie logistyki magazynowej oparte o zaawansowane systemy informatyczne, jak WMS, czy automatykę magazynową obejmującą nowatorskie systemy sortujące, technologię RFID oraz automatyczny magazyn miniload.

Zróżnicowany katalog usług transportowych, międzynarodowe doświadczenia w zarządzaniu obiektami magazynowymi, a także możliwość dystrybucji towarów na szeroką skalę oraz kompetencje z zakresu optymalizacji i zarzadzania siecią logistyczną skupione w jednym podmiocie to duży atut spółki w branży TSL. Operator obecnie koncentruje swoją działalność na świadczeniu usług wyłącznie dla marek odzieżowych należących do LPP, nie wyklucza natomiast wykorzystania w przyszłości swojego potencjału logistycznego i magazynowego dla podmiotów zewnętrznych.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!