• Nawiguj na klawiaturze
 Bartosz Skwarczek 
prezes zarządu Progres sp. z o.o. 
Obawy przed zimą
  Czy rynek hutniczy nas czymś zaskoczył? Niewątpliwie najciekawszym wydarzeniem, nie tylko krajowym, ale i globalnym, była fuzja Mittala z Arcelorem, szczególnie że jeszcze w tamtym roku niejeden z nas założyłby się, iż daleka do tego droga. Cieszy fakt, że jak na razie nowy gigant stalowy zachowuje się rozsądnie i wykorzystuje swój potencjał do stabilizowania rynku i stymulowania trendów wzrostowych, oczywiście nie bez wielkich korzyści finansowych dla siebie. 
Wszystkich lekkim niepokojem napawa okres zimowy: czy ceny spadną tylko nieznacznie, czy też będziemy świadkami powtórki gwałtownych spadków z 2005 roku? Ważnym zjawiskiem bieżącego roku było wyraźne przyspieszenie trendów konsolidacyjnych. Oferty sprzedaży dwóch spośród pięciu największych dystrybutorów stali oraz łączenie się innych to wyraźny znak, dokąd zmierza rynek.

Bartosz Skwarczek prezes zarządu Progres sp. z o.o. Obawy przed zimą Czy rynek hutniczy nas czymś zaskoczył? Niewątpliwie najciekawszym wydarzeniem, nie tylko krajowym, ale i globalnym, była fuzja Mittala z Arcelorem, szczególnie że jeszcze w tamtym roku niejeden z nas założyłby się, iż daleka do tego droga. Cieszy fakt, że jak na razie nowy gigant stalowy zachowuje się rozsądnie i wykorzystuje swój potencjał do stabilizowania rynku i stymulowania trendów wzrostowych, oczywiście nie bez wielkich korzyści finansowych dla siebie. Wszystkich lekkim niepokojem napawa okres zimowy: czy ceny spadną tylko nieznacznie, czy też będziemy świadkami powtórki gwałtownych spadków z 2005 roku? Ważnym zjawiskiem bieżącego roku było wyraźne przyspieszenie trendów konsolidacyjnych. Oferty sprzedaży dwóch spośród pięciu największych dystrybutorów stali oraz łączenie się innych to wyraźny znak, dokąd zmierza rynek.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 1 z 3
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Rok stalowych fuzji

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!