• Nawiguj na klawiaturze
 Konstanty Litwinow 
przewodniczący rady nadzorczej Huty Stali Częstochowa  
Fuzja źle się odbije 
na odbiorcach
  Fuzja koncernów Arcelor i Mittal Steel, będąca wydarzeniem, które zdominowało mijający rok, prawdopodobnie przyspieszy konsolidację wśród innych dużych graczy na rynku stali. Jestem przekonany, że można oczekiwać podobnych działań konsolidacyjnych ze strony koncernów rosyjskich czy dalekowschodnich. 
Fuzja obu koncernów, jak każda tego typu zmiana na rynku  zmierzająca w kierunku monopolu, przypuszczalnie odbije się negatywnie na sytuacji odbiorców. Należy liczyć się z tym, że w niedługiej perspektywie pozycja odbiorców w negocjacjach handlowych będzie trudniejsza, a warunki dostaw mniej korzystne.

Konstanty Litwinow przewodniczący rady nadzorczej Huty Stali Częstochowa Fuzja źle się odbije na odbiorcach Fuzja koncernów Arcelor i Mittal Steel, będąca wydarzeniem, które zdominowało mijający rok, prawdopodobnie przyspieszy konsolidację wśród innych dużych graczy na rynku stali. Jestem przekonany, że można oczekiwać podobnych działań konsolidacyjnych ze strony koncernów rosyjskich czy dalekowschodnich. Fuzja obu koncernów, jak każda tego typu zmiana na rynku zmierzająca w kierunku monopolu, przypuszczalnie odbije się negatywnie na sytuacji odbiorców. Należy liczyć się z tym, że w niedługiej perspektywie pozycja odbiorców w negocjacjach handlowych będzie trudniejsza, a warunki dostaw mniej korzystne.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 2 z 3
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Rok stalowych fuzji

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!