• Nawiguj na klawiaturze
 Przemysław Sztuczkowski 
prezes Złomreksu SA 
Nie liczmy na obniżki cen
  Ubiegły rok zdominowała fuzja koncernów Arcelor i Mittal, która prowadzi do powstania największego na świecie producenta stali o potencjale produkcyjnym przekraczającym 100 mln ton rocznie. Wszystko wskazuje na to, że na tym nie skończy się ekspansja stalowego giganta, który myśli też o Chinach czy Indiach. Ekspansja ta może oznaczać, że znaczącą rolę, np. w zakresie cen, będzie odgrywać jeden koncern. I nie jest to dobra wiadomość dla odbiorcy końcowego wyrobów stalowych, który raczej nie będzie mógł liczyć na obniżki cen.
Obserwując rodzimy rynek stali widać, że konsolidacja jest nieuniknionym procesem. Przesądza o niej również obawa przed coraz silniejszą konkurencją z Zachodu. Dystrybutorzy, w ślad za producentami, podejmują próby konsolidacji swojej działalności. Także nasza firma buduje silną grupę z kapitałem polskim. Poszerzając grupę o nowe podmioty, chcemy umocnić naszą pozycję zarówno jako producent, jak i dystrybutor. Utworzenie nowych oddziałów, rozwinięcie mocy produkcyjnych stali jakościowych, kolejne akwizycje i rozwój sieci dystrybucji – to nasze najbliższe plany. Na akwizycje i modernizacje zamierzamy wydać ponad 400 mln zł. Nie wykluczamy też debiutu giełdowego spółki, który może nastąpić najwcześniej pod koniec 2007 lub na początku 2008 roku.

Przemysław Sztuczkowski prezes Złomreksu SA Nie liczmy na obniżki cen Ubiegły rok zdominowała fuzja koncernów Arcelor i Mittal, która prowadzi do powstania największego na świecie producenta stali o potencjale produkcyjnym przekraczającym 100 mln ton rocznie. Wszystko wskazuje na to, że na tym nie skończy się ekspansja stalowego giganta, który myśli też o Chinach czy Indiach. Ekspansja ta może oznaczać, że znaczącą rolę, np. w zakresie cen, będzie odgrywać jeden koncern. I nie jest to dobra wiadomość dla odbiorcy końcowego wyrobów stalowych, który raczej nie będzie mógł liczyć na obniżki cen. Obserwując rodzimy rynek stali widać, że konsolidacja jest nieuniknionym procesem. Przesądza o niej również obawa przed coraz silniejszą konkurencją z Zachodu. Dystrybutorzy, w ślad za producentami, podejmują próby konsolidacji swojej działalności. Także nasza firma buduje silną grupę z kapitałem polskim. Poszerzając grupę o nowe podmioty, chcemy umocnić naszą pozycję zarówno jako producent, jak i dystrybutor. Utworzenie nowych oddziałów, rozwinięcie mocy produkcyjnych stali jakościowych, kolejne akwizycje i rozwój sieci dystrybucji – to nasze najbliższe plany. Na akwizycje i modernizacje zamierzamy wydać ponad 400 mln zł. Nie wykluczamy też debiutu giełdowego spółki, który może nastąpić najwcześniej pod koniec 2007 lub na początku 2008 roku.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 3 z 3
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Rok stalowych fuzji

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!