• Nawiguj na klawiaturze
Bartosz Skwarczek 
prezes zarządu Progress Sp. z o. o.
 
Korekta i co dalej? 

Pierwsze półrocze było wyjątkowo korzystne zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów wyrobów stalowych. Producenci wprowadzili znaczące podwyżki cen stali, zwiększyli sprzedaż i zyski. W drugim półroczu przyszła korekta. W lipcu i sierpniu wiele firm skorygowało swoje wyniki finansowe. Odnotowano wprawdzie niewielki spadek cen, natomiast mamy obecnie do czynienia z bardzo dużą korektą sprzedaży wyrobów stalowych. Jeśli w dalszym ciągu sprzedaż będzie tak niska, firmy nie będą w stanie finansować magazynów. Jeśli natomiast popyt ruszy, to jest szansa na odrobienie strat. 
Dla rynku konstrukcji stalowych pierwsze półrocze nie było rewelacyjne. Inwestycje nie rozwijały się tak, jak tego oczekiwano. W przypadku naszej firmy udało się zrealizować kilka znaczących inwestycji, m.in. uczestniczyliśmy w budowie autostrady A4. Liczymy jednak, że zapowiadane inwestycje infrastrukturalne wreszcie ruszą. 
Pierwsze półrocze było korzystne dla naszej firmy. Wartość sprzedaży wyniosła 80 mln złotych i było to o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Odnotowaliśmy także zysk rzędu 1,5 mln złotych. Radzimy sobie nieźle, inwestujemy i zwiększamy zakres usług. Przykładowo dzięki naszemu nowemu działowi spedycyjnemu przewieźliśmy około 250 tys. ton ładunków. Do dyspozycji mamy 25 nowoczesnych pojazdów.

Bartosz Skwarczek prezes zarządu Progress Sp. z o. o. Korekta i co dalej? Pierwsze półrocze było wyjątkowo korzystne zarówno dla producentów, jak i dystrybutorów wyrobów stalowych. Producenci wprowadzili znaczące podwyżki cen stali, zwiększyli sprzedaż i zyski. W drugim półroczu przyszła korekta. W lipcu i sierpniu wiele firm skorygowało swoje wyniki finansowe. Odnotowano wprawdzie niewielki spadek cen, natomiast mamy obecnie do czynienia z bardzo dużą korektą sprzedaży wyrobów stalowych. Jeśli w dalszym ciągu sprzedaż będzie tak niska, firmy nie będą w stanie finansować magazynów. Jeśli natomiast popyt ruszy, to jest szansa na odrobienie strat. Dla rynku konstrukcji stalowych pierwsze półrocze nie było rewelacyjne. Inwestycje nie rozwijały się tak, jak tego oczekiwano. W przypadku naszej firmy udało się zrealizować kilka znaczących inwestycji, m.in. uczestniczyliśmy w budowie autostrady A4. Liczymy jednak, że zapowiadane inwestycje infrastrukturalne wreszcie ruszą. Pierwsze półrocze było korzystne dla naszej firmy. Wartość sprzedaży wyniosła 80 mln złotych i było to o 30 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Odnotowaliśmy także zysk rzędu 1,5 mln złotych. Radzimy sobie nieźle, inwestujemy i zwiększamy zakres usług. Przykładowo dzięki naszemu nowemu działowi spedycyjnemu przewieźliśmy około 250 tys. ton ładunków. Do dyspozycji mamy 25 nowoczesnych pojazdów.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 1 z 2
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Dystrybucja bez wielkich zmian

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!