• Nawiguj na klawiaturze
 Specgórnicy spoza kopalni  

We wszystkich zewnętrznych wobec kopalń firmach świadczących usługi dla górnictwa pracuje łącznie ponad dziesięć tysięcy osób. Na polskim rynku funkcjonuje wiele małych firm zatrudniających po kilkadziesiąt osób, jednak kontrakty wieloletnie w kopalniach realizują firmy duże, dysponujące szeroką kadrą i specjalistycznym sprzętem. 

Spektrum powierzchniowych i podziemnych specjalności budowlanych, z których korzysta górnictwo, jest bardzo szerokie - od usług pomocniczych takich jak remonty, roboty instalacyjne czy rozbiórkowe po kompleksowe prace o kluczowym znaczeniu dla zakładu wydobywczego, takie jak np. drążenie szybów, pochylni czy chodników. Większość robót podziemnych wymaga specjalistycznej technologii i potwierdzonych certyfikatami kompetencji.

Opinia o całej branży mocno ucierpiała w wyniku tragicznego wypadku w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej w roku 2006 (23 ofiary), do której doszło w trakcie prac wykonywanych przez firmę zewnętrzną.

Poprawa wizerunku branży okołogórniczej to jeden z celów powołania Stowarzyszenia Budownictwa Górniczego. Zrzesza ono przedstawicieli jedenastu większych podmiotów zatrudniających od 300 do ponad 1000 pracowników, co stanowi połowę pracujących w branży. Celem SBG jest m.in. prowadzenie działalności naukowo-technicznej w zakresie budownictwa górniczego i infrastruktury, a także działalność oświatowa. Ponadto stowarzyszenie prowadzi działania dotyczące standaryzacji przepisów budowlanych oraz zmian istniejących i tworzenia nowych przepisów prawnych w dziedzinie budownictwa górniczego. W aktualnej sytuacji najważniejsza jest pomoc stowarzyszenia w zakresie pozyskiwania przez firmy okołogórnicze nowych pracowników.

Specgórnicy spoza kopalni We wszystkich zewnętrznych wobec kopalń firmach świadczących usługi dla górnictwa pracuje łącznie ponad dziesięć tysięcy osób. Na polskim rynku funkcjonuje wiele małych firm zatrudniających po kilkadziesiąt osób, jednak kontrakty wieloletnie w kopalniach realizują firmy duże, dysponujące szeroką kadrą i specjalistycznym sprzętem. Spektrum powierzchniowych i podziemnych specjalności budowlanych, z których korzysta górnictwo, jest bardzo szerokie - od usług pomocniczych takich jak remonty, roboty instalacyjne czy rozbiórkowe po kompleksowe prace o kluczowym znaczeniu dla zakładu wydobywczego, takie jak np. drążenie szybów, pochylni czy chodników. Większość robót podziemnych wymaga specjalistycznej technologii i potwierdzonych certyfikatami kompetencji. Opinia o całej branży mocno ucierpiała w wyniku tragicznego wypadku w kopalni Halemba w Rudzie Śląskiej w roku 2006 (23 ofiary), do której doszło w trakcie prac wykonywanych przez firmę zewnętrzną. Poprawa wizerunku branży okołogórniczej to jeden z celów powołania Stowarzyszenia Budownictwa Górniczego. Zrzesza ono przedstawicieli jedenastu większych podmiotów zatrudniających od 300 do ponad 1000 pracowników, co stanowi połowę pracujących w branży. Celem SBG jest m.in. prowadzenie działalności naukowo-technicznej w zakresie budownictwa górniczego i infrastruktury, a także działalność oświatowa. Ponadto stowarzyszenie prowadzi działania dotyczące standaryzacji przepisów budowlanych oraz zmian istniejących i tworzenia nowych przepisów prawnych w dziedzinie budownictwa górniczego. W aktualnej sytuacji najważniejsza jest pomoc stowarzyszenia w zakresie pozyskiwania przez firmy okołogórnicze nowych pracowników.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 2 z 2
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Firmy okołogórnicze

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!