• Nawiguj na klawiaturze
 Inwestycje w hutnictwie – będzie inaczej  
 
Wiktor Namysł, ekspert z firmy McKinsey & Company 
 
Niektóre wielkie inwestycje hutnicze mogą być wstrzymane lub ich realizacja będzie opóźniona do czasu potwierdzenia, czy spadek koniunktury to tylko sytuacja przejściowa, czy długoterminowa. Oczywiście, jeśli firma już rozpoczęła inwestycję, to raczej jej nie przerwie. Niewątpliwie inwestycje będą droższe, ze względu na „droższe” kredyty bankowe. Banki będą mniej skłonne do finansowania inwestycji w ekspansję mocy produkcyjnych, a preferować będą inwestycje w poprawę pozycji konkurencyjnej przez poprawę jakości i efektywności produkcji. Należy się liczyć z tym, że banki staną się bardziej zachowawcze i zmienią swą politykę w stosunku do inwestorów. Z pewnością będą żądały większego własnego wkładu finansowego. Jestem przekonany, że banki będą nadal wspierać inwestycje charakteryzujące się szybkim zwrotem kapitału i przekładające się na konkretne oszczędności.

Biorąc pod uwagę realizację inwestycji infrastrukturalnych w naszym kraju oraz przedsięwzięcia związane z Euro 2012, jestem przekonany, że popyt powinien rosnąć – choć może nie w takim stopniu, jak tego oczekiwalibyśmy.  ( RD)

Inwestycje w hutnictwie – będzie inaczej

Wiktor Namysł, ekspert z firmy McKinsey & Company

Niektóre wielkie inwestycje hutnicze mogą być wstrzymane lub ich realizacja będzie opóźniona do czasu potwierdzenia, czy spadek koniunktury to tylko sytuacja przejściowa, czy długoterminowa. Oczywiście, jeśli firma już rozpoczęła inwestycję, to raczej jej nie przerwie. Niewątpliwie inwestycje będą droższe, ze względu na „droższe” kredyty bankowe. Banki będą mniej skłonne do finansowania inwestycji w ekspansję mocy produkcyjnych, a preferować będą inwestycje w poprawę pozycji konkurencyjnej przez poprawę jakości i efektywności produkcji. Należy się liczyć z tym, że banki staną się bardziej zachowawcze i zmienią swą politykę w stosunku do inwestorów. Z pewnością będą żądały większego własnego wkładu finansowego. Jestem przekonany, że banki będą nadal wspierać inwestycje charakteryzujące się szybkim zwrotem kapitału i przekładające się na konkretne oszczędności. Biorąc pod uwagę realizację inwestycji infrastrukturalnych w naszym kraju oraz przedsięwzięcia związane z Euro 2012, jestem przekonany, że popyt powinien rosnąć – choć może nie w takim stopniu, jak tego oczekiwalibyśmy. ( RD)

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 1 z 6
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Koniec z tanim kapitałem

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!