• Nawiguj na klawiaturze
Integrować naukę
Prof. Mirosław Miller
prezes zarządu Wrocławskiego Centrum BadaŃ EIT+ 

- Priorytetami polskiej nauki są biotechnologie, nanotechnologie oraz technologie informacyjne. Są to kierunki bardzo zbieżne z naukowymi preferencjami UE. Polska, jako jeden z największych krajów Unii, nie powinna zawężać obszarów badań i rozwoju. Stać nas na rozwijanie kilku dziedzin jednocześnie, ale z nastawieniem na poszukiwanie i rozwijanie polskich specjalności interdyscyplinarnych. Naszym problemem jest znaczne jednak odseparowanie gospodarki od nauki oraz jej rozdrobnienie. W najmocniejszych polskich środowiskach naukowych powinny więc powstawać inicjatywy, które będą integrować zespoły naukowców pracujących w różnych instytucjach.

Integrować naukę Prof. Mirosław Miller prezes zarządu Wrocławskiego Centrum BadaŃ EIT+ - Priorytetami polskiej nauki są biotechnologie, nanotechnologie oraz technologie informacyjne. Są to kierunki bardzo zbieżne z naukowymi preferencjami UE. Polska, jako jeden z największych krajów Unii, nie powinna zawężać obszarów badań i rozwoju. Stać nas na rozwijanie kilku dziedzin jednocześnie, ale z nastawieniem na poszukiwanie i rozwijanie polskich specjalności interdyscyplinarnych. Naszym problemem jest znaczne jednak odseparowanie gospodarki od nauki oraz jej rozdrobnienie. W najmocniejszych polskich środowiskach naukowych powinny więc powstawać inicjatywy, które będą integrować zespoły naukowców pracujących w różnych instytucjach.

POKAŻ MINIATURY
Zdjęcie 2 z 2
PRZEJDŹ DO LISTY GALERII

Priorytety nowoczesności

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!