Iran zaprezentował nowe rakiety średniego zasięgu

Iran zaprezentował nowe rakiety średniego zasięgu
Irańskie władze zaprezentowały w czwartek dwa nowe typy produkowanych w tym kraju rakiet średniego zasięgu (zdjęcie poglądowe) fot. Shutterstock
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/KM
  • Dodano: 20-08-2020 11:48

Irańskie władze zaprezentowały w czwartek dwa nowe typy produkowanych w tym kraju rakiet średniego zasięgu. Pociski zostały nazwane na cześć dowódców wojskowych zabitych w zamachu Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie w styczniu br.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak powiedział w wystąpieniu telewizyjnym minister obrony Amir Hatami, "Męczennik Kasem Sulejmani" to pocisk balistyczny ziemia-ziemia o zasięgu do 1,4 tys. km, zaś "Męczennik Abu Mahdi" to pocisk manewrujący o zasięgu ponad 1 tys. km.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Iran zaprezentował nowe rakiety średniego zasięgu

  • Ferdynand Barbasiewicz 2020-08-20 19:01:26
    Humanitarna głowica bojowa. Szanowni Przyjaciele z Iranu, proszę spuścić zaburzenia z nie wiedzy wyobraźni wojskowej wobec moich odkryć z 1963 roku, kiedy było mnie dane opracować humanitarną głowicę. Głowica humanitarna to jest znany pocisk armatni który jest bez dynamitu ale wokół detonatora są odpowiednio ułożone małe skrawki folii o ściśle określonym składzie chemicznym. Wówczas głowica humanitarna została wyceniona na około 300-400 złoty polskich i jest zdolna niszczyć napędy najnowszych samolotów wojskowych i helikoptery wroga, dając pilotom wrogich maszyn 2 sekundy na opuszczenie katapultą tych wynalazków. Głowica humanitarna puki co działa na podstawie radaru dopplerowskiego, wykrywa bardzo wysoką temperaturę spalin każdego samolotu i wszelkich rakiet w dzień i w nocy, nawet gdy pada intensywny śnieg. W tym przypadku nie pomogą znane „wabiki”. Głowica humanitarna odpowiednio zaprogramowana w ułamku sekundy radarem dopplerowskim z odpowiedniego stanowiska dowodzenia może osiągnąć precyzyjnie każdy pułap w atmosferze/stratosferze z lekkim wyprzedzeniem kierunku lotu samolotu lub rakiety. Wówczas mini radar dopplerowski pocisku czyni eksplozję z wyprzedzeniem kierunku lotu wrogiej rakiety, układa z eksplozji detonatora zagęszczone skrawki folii z dodatkiem najnowszej substancji zapalającej i ferrytu, to sprawia mnogie przyklejenie się skrawków folii do obudowy tytanowej rakiety o krytycznie wysokiej temperaturze w wyniku prędkości i tarcia w powietrzu. Skrawki folii ułożone w zagęszczony "KNOT" przyklejają się do rakiety wroga i zapalają się w ułamku sekundy podnosząc temperaturę powłoki tytanowej rakiety do stanu eksplozji jej paliwa, która kończy swój program lotu nawet, gdy niesie bombę atomową to nie będzie zrealizowany jej program końcowy eksplozji. - Projekt humanitarnej głowicy wówczas przejęła Armia Radziecka, - Ferdynand Barbasiewicz, autor projektu humanitarnej głowicy bojowej.
  • Miroo 2020-08-20 16:00:22
    Widać, że to starsze wersje Iskanderów... (te widoczne na zdjęciu - zdjęcie jest tylko poglądowe).

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.134.157
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!