Kazachstan: Kolejna eksplozja w składzie amunicji w obwodzie żambylskim

Kazachstan: Kolejna eksplozja w składzie amunicji w obwodzie żambylskim
To już kolejny wybuch w tym składzie amunicji. W czwartek silna eksplozja pozbawiła życie 13 osób. fot. unsplash.com/Jack O'Rourke

Kolejna eksplozja miała miejsce w niedzielę w składzie z amunicją jednostki wojskowej w obwodzie żambylskim na południu Kazachstanu - poinformowały lokalne władze. W wyniku wybuchu nikt nie zginął.

To już kolejny wybuch w tym składzie amunicji. W czwartek silna eksplozja pozbawiła życie 13 osób, a ponad tysiąc mieszkańców sąsiednich wiosek ewakuowano. W związku z tym niedziela jest w całym kraju dniem żałoby, ogłoszonym przez prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa.

"Na terenie składu amunicji, gdzie 26 sierpnia doszło do silnego wybuchu i pożaru, dziś 29 sierpnia około 12:20 czasu lokalnego miała miejsce kolejna słaba eksplozja. Na miejscu nie ma ofiar ani rannych. Przyczyny są badane" - napisano w komunikacie, cytowanym przez agencję TASS.

Według ustaleń tamtejszych służb bezpieczeństwa w momencie wybuchu, który miał miejsce w czwartek, w obiekcie znajdowało się ponad 500 ton trotylu.

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kazachstan: Kolejna eksplozja w składzie amunicji w obwodzie żambylskim

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.237.31.191
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!