Polskie myśliwce MiG-29 dla Ukrainy. USA naciskają, Włosi ostrzegają przed wojną

Polskie myśliwce MiG-29 dla Ukrainy. USA naciskają, Włosi ostrzegają przed wojną
Na razie polskie myśliwce MiG-29 mają na sobie biało-czerwoną szachownicę Fot. Wikipedia
 • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
 • Autor: PAP/PSZ/GP
 • Dodano: 06-03-2022 22:07

Szef MSZ Włoch Luigi Di Maio oświadczył w niedzielę 6 marca w telewizji RAI, że przekazanie samolotów bojowych zaatakowanej przez Rosję Ukrainie nie jest możliwe. Ostrzegł też, że ustanowienie strefy zakazu lotów, o co proszą władze w Kijowie, mogłoby doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej. Tymczasem USA dają zielone światło na przekazanie samolotów Ukrainie m.in. z Polski.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Władze Ukrainy domagają się dostarczenia im posowieckich samolotów bojowych, które znajdują się jeszcze na wyposażeniu sił powietrznych Polski, Bułgarii i Słowacji.
 • Ostatnie wypowiedzi Amerykanów skazują, że USA popierają taki krok.
 • Polskie władze na razie twierdzą jednak, że nasze samoloty na Ukrainę nie trafią.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (56)

Do artykułu: Polskie myśliwce MiG-29 dla Ukrainy. USA naciskają, Włosi ostrzegają przed wojną

 • opinia 2022-03-13 22:16:57
  I'm afraid Putin and his military won't let go. They went all the way, with the rest of history we know what ruthlessness and inhumanity they are capable of. They will attack until Ukraine (what a pity these beautiful, historic cities and people, children, animals) bleeds out. Therefore, as long as the Ukrainian army is able to fight, it should only be given air weapons in full secret. These are such important things that they should be done in a conspiracy. Both the western side of the EU and the US are not clearly decided, but the Polish government also made a serious mistake announcing on the website or twitter that it is ready to hand over the MIG and, of course, if we get a supplementary fleet. To stop Putin's hypocritical regime, Ukraine needs airborne weapons (MIGI, Bayraktary and others, which they lack), but the data is secret and, if possible, communicated so that the Russian radar would not read it. that's the basis. Mistakes have been made. Poles help with their own money, we have a flood of obviously needy refugees from Ukraine (and covid does not let go), the West is afraid (yes, Mr. Beiden and other leaders) and in a month Putin may attack Moldova, Poland, Lithuania, Latvia to have the entire territory. I hope not...
 • opinia 2022-03-13 22:13:29
  Obawiam się, że Putin i jego wojsko nie popuszczą. Poszli na całość, z resztą z historii wiemy do jakiej bezwzględności i nieludzkości są zdolni. Będą atakować dopóki Ukraina (ależ szkoda tych pięknych, zabytkowych miast i ludzi, dzieci, zwierząt) się wykrwawi. Dlatego póki wojsko Ukrainy jest w stanie walczyć powinno dostać broń powietrzną tylko przekazaną maksymalnie w tajemnicy. To są tak ważne rzeczy, że powinny być przeprowadzone w konspiracji. Zarówno strona zachodnia EU jak i USA nie są wyraźnie zdecydowani, ale rząd Polski popełnił również poważny błąd ogłaszając na stronie czy tam twitterze, że jest gotowy oddać MIG i, oczywiście jeśli dostaniemy uzupełniającą flotę. Żeby zatrzymać obłudny rezim Putina Ukraina potrzebuje broni z powietrza (MIGI, Bayraktary i inne, których im brak), ale dane w tajemnicy i jeśli to możliwe przekazane tak by radar rosyjskie tego nie odczytały. to podstawa. Popełniono błędy. Polacy pomagaja z własnych pieniędzy, mamy zalew potrzebujących oczywiście uchodźców z Ukrainy (a covid też nie odpuszcza), Zachód się boi (tak Panie Beiden i inni przywódcy) a za miesiąc Putin może atakować Mołdawię, Polskę, Litwę, Łotwę aby mieć całość terenu. Oby nie...
 • Nie pomagajmy krętaczom,gdyż doprowadzą do trzeciej wojny światowej. 2022-03-10 16:02:09
  Za czasów posowieckich odebrano Polska ziemię, obecnie znajduje się w obszarze zburzonej Ukrainy. Gdyby honor miel zadeklarowaliby zwrócenie Polskich kresów wschodnich.
  • Karmcie tych bydlaków, którzy rozmnożyli się dzięki wyeliminowaniu z życia naszych rodaków. 2022-03-10 19:56:27
   Bydlaki, Ukraińcy jako kozaki niegdyś na kresach wschodnich małe dzieci jak szpice osadzali na sztachetach ogrodzeń, nabijali otworami między pośladkami.
 • Coco 2022-03-09 13:48:10
  "Wsadźmy Polskę na minę i sprawdźmy czy to mocno wkurzy Rosję, w razie czego my do tego rączek nie przykładaliśmy"... ot taka refleksja.
 • Zygmunt 2022-03-09 05:10:34
  Wasze komentarze pokazują tylko jak bardzo boicie się zbrodniarza Putina. Myślicie że on naprawdę potrzebuje jakiegoś argumentu żeby kogokolwiek zaatakować. On jest w stanie rozpocząć wojnę z każdym na świecie aby tylko pokazać swoją wielkość i siłę bo logiki nie ma w tym żadnej i korzyści dla Rosji również. Teraz chciał wszystkim pokazać swoją siłę atakując Ukrainę która miała się od razu poddać a obnażyła jego wielką armię.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.134.157
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!