Prawda nieco banalna, ale trudna do podważenia brzmi: żadna armia nie może dziś skutecznie działać bez nowoczesnych, sprawdzonych w praktyce i specjalnie stworzonych dla niej rozwiązań teleinformatycznych. Takie systemy rodzimej produkcji, zwane Jaśmin, wytwarza firma Teldat z Bydgoszczy. Jej produkty zdobywają coraz większe uznanie w kraju i na świecie.
- To będzie dobry rok dla spółki Teldat. Ma co robić, coraz lepiej wykorzystuje kompetencje i doświadczenia, a wyniki finansowe będą lepsze niż w 2017 r.
- Spółka realizuje projekty dotyczące modernizacji systemów wsparcia dowodzenia i działań wojsk eksploatowane w siłach zbrojnych, a także dedykowane na rynek globalny.
- To jedyna firma w Polsce, która seryjnie dostarcza amerykańskiemu koncernowi komponenty wykorzystywane przy budowie zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Patriot i jedyna nagrodzona przez ten koncern.