Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie systemy obrony przeciwpancernej

Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie systemy obrony przeciwpancernej
Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie lekkie systemy obrony przeciwpancernej Fot. Shutterstock.com
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/rs
  • Dodano: 17-01-2022 22:09

Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie lekkie systemy obrony przeciwpancernej, by zwiększyć jej zdolności obronne w razie rosyjskiej inwazji, a pewna liczba brytyjskich żołnierzy przeprowadzi szkolenie z ich obsługi - poinformował w poniedziałek minister obrony Ben Wallace.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"W świetle coraz bardziej zastraszającego zachowania Rosji oraz w uzupełnieniu naszego obecnego wsparcia, Wielka Brytania zapewnia nowy pakiet pomocy w zakresie bezpieczeństwa w celu zwiększenia zdolności obronnych Ukrainy. Podjęliśmy decyzję o dostarczeniu Ukrainie lekkich, przeciwpancernych, defensywnych systemów uzbrojenia. Ponadto niewielka liczba personelu brytyjskiego przeprowadzi przez krótki czas wstępne szkolenie w ramach operacji ORBITAL, po czym powróci do Wielkiej Brytanii" - oświadczył Wallace w Izbie Gmin.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie systemy obrony przeciwpancernej

  • Jacek 2022-01-18 22:45:50
    Polska powinna przekazać Ukrainie wszystkie swoje MIG 29 oraz SU22, są jeszcze sprawne, Ukraina ma system szkolenia i odpowiednią ilość pilotów oraz ma zdolności remontowe. Te dobre samoloty w Polsce musimy zastąpić nowoczesnym sprzętem, np F16 w nowej specyfikacji i większej liczbie, co najmniej 150szt.
  • Zbyszek 2022-01-18 06:55:38
    Szkoda że autor pominął to że Niemcy nie pozwoliły przelecieć z tą bronią nad swoim terytorium i Brytyjski samolot musiał lecieć dłuższą drogą. Przez Danię i Polskę. Duch socjalisty Hitlera nadal żyje w narodzie Niemieckim i ma się widać bardzo dobrze
    • proszę o konkret 2022-01-18 10:52:28
      A skąd ty masz taką informację? Proszę o link
      • Skąd was biorą? 2022-01-18 11:23:41
        Wyszukiwarki nie masz.
  • Tomasz 2022-01-17 23:11:20
    A zdradzieckie Niemcy NIC! Polaku pamiętaj, że Rosjanin i Niemiec zawsze się dogadają i zdradzą wszystkich naokoło w tym nas - Polaków!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.92.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!