Polscy olimpijczycy ubiorą się dzięki materiałom z odzysku

Polscy olimpijczycy ubiorą się dzięki materiałom z odzysku
4F wykorzystało materiały z recyklingu na potrzeby kolekcji olimpijskiej Fot. mat. pras.

4 lutego zapłonie znicz na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Polscy sportowcy wystąpią w strojach z logo 4F. Kolekcja męska i damska składa się z 51 elementów w tym odzieży, akcesoriów, butów, strojów na ceremonię otwarcia, strojów startowych i treningowych oraz odzieżą do codziennego użytku.

4F informuje, że inspiracją do kolekcji olimpijskiej były skojarzenia z zimowa ekspedycją, lodem, a także ekstremalnymi warunkami pogodowymi i futurystycznymi wizjami świata w obliczu ocieplenia klimatu. 

- Stąd propozycja palety kolorystycznej opierającej się na czystej bieli, lodowym błękicie tak zwanym arctic blue oraz morskim granacie, które mocno eksponują narodowy odcień czerwieni w detalach - mówi główny projektant kolekcji olimpijskiej 4F Wojciech Harus.

Jak zapewnia firma, 33 proc. kolekcji składa się z materiałów pozyskanych z procesu recyklingu w elementach strojów wykorzystano przetworzone ziarna kawy i odpady konsumenckie. Dresy reprezentacyjne dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego zostały wykonane z materiału, w którym 36 proc. włókien także pochodzi z recyklingu. 4F deklaruje, że materiał ten ,dzięki swojej strukturze, jest bardzo elastyczny i odporny na uszkodzenia.

- Jesteśmy dumni, że  znak polskiej firmy widnieje na strojach naszych olimpijczyków. Cieszy nas, że coraz częściej sięgają po nią także inne Narodowe Komitety Olimpijskie. To dowód siły, rozpoznawalności i międzynarodowego prestiżu 4F - komentuje prezes PKOL Andrzej Kraśnicki.

Poza polską reprezentacją na igrzyskach w Pekinie stroje 4F będą nosić sportowcy ze Słowacji, Litwy, Grecji, Chorwacji, Serbii i Portugalii oraz polscy, słowaccy i chorwaccy paraolimpijczycy.

Współpraca pomiędzy PKOl-em oraz marką 4F trwa od 14 lat.

- Jestem pozytywnie zaskoczony kolorystyką kolekcji. Jestem przywiązany do polskich barw, zwłaszcza w kontekście Igrzysk Olimpijskich, a kolory zaproponowane przez 4F eksponują narodowe elementy w nowatorski sposób. Bardzo cieszy mnie dopasowanie i dbałość o funkcjonalne detale. Kolekcja jest zrobiona z bardzo przyjemnych i lekkich materiałów. Jest to piękna kolekcja w kolorach zimy - recenzuje mistrz olimpijski Kamil Stoch.

- Jesteśmy dumni, że jako 4F możemy być częścią olimpijskiej rodziny i wspierać naszych sportowców w walce o medale. 4F to polska marka i wspieranie naszych reprezentantów jest dla nas szczególnie istotne. W tak trudnych czasach i okolicznościach , jakie przynosi pandemia, olimpijczycy potrzebują   wsparcia i gorącej atmosfery ze strony kibiców. Trzymamy kciuki za Olimpijczyków - mówi Igor Klaja prezes firmy OTCF, właściciela marki 4F

Kolekcja olimpijska będzie też dostępna w wybranych sklepach w Polsce oraz online.

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy olimpijczycy ubiorą się dzięki materiałom z odzysku

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.201.72.250
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!