PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl

Afryka ma mobilne pieniądze, swój własny Spotify i więcej użytkowników Facebooka niż Europa

Afryka, kontynent niekojarzony dotychczas z szybkim rozwojem, staje się coraz ważniejszym graczem na rynku światowym. Prężnie rozwija się tu m.in. e-medycyna oraz mobilna bankowość – mówiono podczas Forum Gospodarczego Polska-Afryka, Inwestycje, konkurencja, współpraca, które odbyło...

"Wejście" Chin, Indii i Turcji zmieniło Afrykę. Europa późno się zreflektowała

Afryka potrzebuje odmitologizowania. W ostatnich latach kontynent ten przeszedł wielkie zmiany i obecnie ma bardzo dobre perspektywy. Inwestorzy zagraniczni powinni jednak pamiętać o społecznej odpowiedzialności biznesu oraz o wspomaganiu lokalnych społeczności - mówiono podczas Forum(...)

To sposób na ograniczenie fali imigracji do Unii. Polska zmienia swoją pozycję

W żywotnym interesie Polski leży wspieranie krajów partnerskich w oparciu o pomoc i współpracę rozwojową, po to, by budować stabilność otoczenia Unii Europejskiej - zgodzili się uczestnicy sesji „Sektor prywatny w pomocy rozwojowej. Jak pomagać skuteczniej?” zorganizowanej podczas(...)

Wkrótce będzie tam mieszkać 1/4 ludności świata. Konieczne są inwestycje

Migracja będzie wielokrotnie większym wyzwaniem dla Europy, jeżeli nie rozwiążemy problemu u źródła poprzez znaczące inwestycje w Afryce - powiedział w środę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Afryka potrzebuje prądu i inwestycji. Polskie firmy już zdobywają przyczółki

620 mln Afrykańczyków nie ma dostępu do elektryczności. Tymczasem ONZ ogłosiło, że dostęp do prądu dla wszystkich mieszkańców Ziemi będzie możliwy do 2030 roku. Światowe marki już elektryfikują Afrykę. Polskie firmy, jak Asseco Poland, też biorą udział w tym przedsięwzięciu(...)

Polskie firmy budowlane jadą do Kenii. Celem innowacyjny projekt Ndarugu Metropolis

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z Zagranicznym Biurem Handlowym w Nairobi zorganizowała misję gospodarczą polskich przedsiębiorstw budowlanych do Kenii. Wyjazd potrwa od 13 do 15 grudnia.

Rozwój Afryki - w interesie Europy. Forum Biznesu w Abidżanie pod znakiem inwestycji w młodych

Tradycją spotkań przywódców Unii Europejskiej i Unii Afrykańskiej jest poprzedzające je Forum Biznesu UE-Afryka. Wiodącym tematem będzie plan tworzenia miejsc pracy dla młodych Afrykanów. Mają w tym pomóc pieniądze z Europy. W grę wchodzi kwota 44 mld euro. Udział  zapowiedziała(...)

Afryka, trudna ziemia dla biznesu. Przekonały się o tym Ursus i Asseco

Na żadnym innym kontynencie nie można liczyć na taki wzrost, ale coś za coś. Żeby robić biznes na Czarnym Lądzie, trzeba mieć odwagę, pieniądze i cierpliwość.

Internet działa kilka godzin dziennie, ale oni się nie zrażają. I tak będą dziesiątym mocarstwem świata

W Kenii za pomocą telefonu komórkowego można płacić za wszystko. W Nigerii przelewy bankowe za pomocą internetu trwają kilkanaście sekund. Narodowy bank Namibii wprowadził cyfrowy portfel, który nie wymaga posiadania konta. W Rwandzie online zapłacimy za wizę i założymy firmę(...)

Niezwykły efekt Roberta Lewandowskiego

O tym dlaczego Kenia to dziś jeden z najszybciej rozwijających krajów Afryki i dlaczego warto szukać tam szans biznesowych - mówi WNP.PL Michael Mazurewicz, dyrektor Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nairobi.

 W PORTALU
NEWSLETTER

Najważniejsze informacje gospodarcze prosto do Twojej skrzynki pocztowej

PRZYDATNE LINKI

POLECAMY W SERWISACH