Holandia : Centrum targowe zmieni się w ośrodek dla uchodźców

  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP
  • Dodano: 03-09-2021 00:07

Jedno z największych centrów targowych w Europie, mieszczące się w Utrechcie Jaarbeurs, stanie się tymczasowym schroniskiem dla 500 azylantów. Wstępną decyzję w tej sprawie podjęła w czwartek po południu Rada Miasta Utrechtu.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jaarbeurs to kompleks budynków targowych w Utrechcie, w środkowej Holandii. Centrum przyciąga co roku około 2,5 miliona odwiedzających. Organizowane są tam m.in. targi turystyczne Vakantiebeurs, trzecia pod względem ważności impreza branży turystycznej w Europie.

Kompleks zamieni się teraz w tymczasowy ośrodek dla azylantów. Rada Miasta, po wcześniejszej konsultacji z Centralną Agencją ds. Przyjmowania Osób Ubiegających się o Azyl (COA), zaoferowała dla nich 500 miejsc.

Decyzja samorządowców to odpowiedź na apel rządu. W ubiegłym tygodniu gabinet premiera Marka Ruttego poprosił gminy o udostępnienie większej liczby miejsc dla uchodźców "w trybie pilnym" i stworzenia nowych ośrodków dla osób starających się o azyl.

Rząd dysponuje 29 tys. miejsc dla uchodźców, z czego 27 tys. jest już zajętych - informował tydzień temu dziennik "Algemeen Dagblad".

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Holandia : Centrum targowe zmieni się w ośrodek dla uchodźców

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.238.189.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!