To będzie trudny rok dla biznesu z Chinami

To będzie trudny rok dla biznesu z Chinami
W przypadku Polski wymianę handlową z Państwem Środka charakteryzuje od wielu lat wysoki ujemny bilans handlowy fot. Shutterstock

Jeszcze kilka lat temu rozpoczęcie współpracy gospodarczej z Chinami było niemalże synonimem sukcesu. Stanowiło przede wszystkim szansę na dobry zarobek. Podczas pandemii COVID-19, zamknięcie się Państwa Środka na podróże biznesowe, wobec tarć geopolitycznych z USA i dalszego zacieśniania kontroli nad gospodarką przez KPCh, spowodowało, że rozpoczęcie biznesu z Chinami staje się coraz bardziej ryzykowne. Co przyniesie 2022 r. w handlu z Państwem Środka? Jak biznes powinien przygotować się do zmieniających się warunków?

  • COVID-19, zacieśnianie kontroli nad firmami, drastycznie rosnące ceny frachtu morskiego i transportu kolejowego, a także długi czas dostaw - to tylko niektóre z wyzwań, z którymi w tym roku mierzyć się będą firmy działające na chińskim rynku. 
  • Część biznesów z powodu rosnących ryzyk już opuszcza nie tylko Państwo Środka, ale także sprzyjający do tej pory międzynarodowemu biznesowi Hongkong.
  • Zostają przede wszystkim ci, którzy przez lata zainwestowali w przedsięwzięcia w Chinach, a obecnie decyzji mogą żałować. A także ci, którzy z Chin wciąż importują. Nieprzewidywalne ceny frachtu jednak nawet tutaj mogły ograniczyć zyski.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

  • Chiny

    Przelicz walutę
  • yuan (CNY)

  • 0,593 złoty (PLN)

    0,129 EUR, 0,137 USD

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: To będzie trudny rok dla biznesu z Chinami

  • miki 2022-01-08 08:23:51
    Dlatego ja produkuje w Europie to są produkty najwyższej jakości "premium"
    • seth 2022-01-08 09:28:53
      Premium to ty masz cenę a nie produkty....
  • ooo 2022-01-07 21:06:47
    Przepraszam, markowa odzież kosztuje za podkoszulek w okolicach 60 zł, producent płaci pracownikowi kilka dolarów dziennie, który wytworzy powiedzmy z 200 takich podkoszulków dziennie, zatem z czego wynika tak wysoka cena, bo na pewno nie z tego, że pracownik dostaje uczciwe wynagrodzenie. W zasadzie oprócz trochę lepszej jakości materiałów to w zasadzie nie ma różnicy czy kupicie podkoszulek za 10, czy za 60 pracownik i tak dostanie jednakowe wynagrodzenie. Więc wy kupujący myślicie, że jak kupujecie drogie markowe to, że dzięki wam pracownik lepiej zarabia, a tymczasem zarabia przede wszystkim właściciel marki, pracownik dostaje taką samą pensję. Można ubrania produkować w UE, jedynie właściciel marki musiałby zarobić mniej, aby cena nie wzrosła.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.181.91
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!