Center-Gaz: planujemy dynamiczny, a przy tym zrównoważony rozwój

Center-Gaz: planujemy dynamiczny, a przy tym zrównoważony rozwój
Mateusz Lewandowski wskazuje, że Center-Gaz zamierza stale poszerzać asortyment Fot. mat.pras.

- Struktura firmy nie jest bardzo rozbudowana, co pozwala na bardzo sprawny proces decyzyjny. Duża elastyczność w podejściu do każdego z naszych klientów pozwala na sprawną obsługę. W ostatnim czasie dostrzegamy, iż najważniejszymi aspektami we współpracy z naszymi klientami jest wysoka jakość gazów w możliwie atrakcyjnej cenie, ale także czas realizacji zlecenia - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Mateusz Lewandowski, kierownik ds. sprzedaży w firmie Center-Gaz.

  • Mateusz Lewandowski wskazuje, że Center-Gaz zamierza stale poszerzać asortyment.
  • W najbliższym czasie firma planuje otwarcie hurtowni farmaceutycznej, niezbędnej do zaopatrywania klientów w gazy medyczne.
  • Firma modernizuje urządzenia wykorzystywane w procesie produkcji. Planuje również w ciągu najbliższego roku pojawienie się marki Center-Gaz w nowych lokalizacjach na rynku polskim.
  • - Od lat staramy się budować silną, rozpoznawalną markę na rynku przemysłowym w Polsce. Chcemy, żeby synonimem Center-Gaz były określenia solidny, zaufany partner. Najlepszą okazją do potwierdzenia tych słów będzie możliwość zademonstrowania osiągnięć firmy właśnie na targach ExpoWELDING 2022, które odbywają się w aglomeracji śląskiej - bardzo ważnej z perspektywy naszego biznesu.
Rodzinna firma Center-Gaz powstała w roku 1994. Dziś jest liderem wśród niezależnych producentów, których udział w rynku szacuje się na 15 proc. Jak można ocenić ten rynek?

- W odróżnieniu od wielu europejskich rynków nie jest on w 100 proc. zdominowany przez światowe korporacje. Na polskim rynku z sukcesami działa kilka firm (zjednoczonych w stowarzyszeniu SPOGAT - polskich producentów gazów technicznych, którego jesteśmy współzałożycielem), stanowiących o sile polskiego przemysłu i gospodarki. 

Z perspektywy przedsiębiorcy/klienta jest to pozytywne zjawisko, gdyż większa konkurencja na rynku zdominowanym przez globalne koncerny daje możliwość dywersyfikacji łańcucha dostaw oraz dostępności bardziej wyspecjalizowanych produktów. Doświadczenia konsumentów (szczególnie z ostatnich kilku miesięcy), związane z brakiem dostępności wielu podstawowych elementów, niezbędnych w produkcji, sprawiają, iż zaczynają poszukiwać rodzimych producentów.

Pokłosiem tej sytuacji są kontrahenci, którzy - jak dotychczas - korzystali z usług światowych potentatów, a teraz korzystają z naszych usług. To sprawia, że procentowy udział polskich producentów gazów technicznych w całościowym wolumenie sprzedaży z roku na rok jest coraz większy.

Ponadto firmy takie jak nasza cechuje duża „elastyczność” w działaniu, szybki czas reakcji na wpływające wszelakie zapytania oraz indywidualne podejście, które sprawia, że jesteśmy blisko naszych klientów.

Jakie zmiany zaszły w ostatnim czasie na rynku, na którym działa Center-Gaz?

- W ostatnim czasie na rynku gazów technicznych w Polsce, podobnie jak w wielu innych branżach, zaszło wiele zmian. Podyktowane są one koniecznością dopasowania się producentów do potrzeb konsumentów.

Dostrzegamy większą świadomość poszczególnych sektorów, jeżeli chodzi o dobór odpowiednich gazów do konkretnej produkcji. To szczególnie ważne, jeśli chce się utrzymać najwyższą jakość oferowanych produktów - bez względu, czy to branża spożywcza (mieszanki gazów używane do utrzymania dłuższej świeżości żywności) czy - na przykład - spawalnicza (mieszanki gazów używanych do spawania konkretnych rodzajów metali).

Jest to ważne ze względu na coraz większy nacisk na optymalizację produkcji oraz zwiększanie efektywności na wszelkich możliwych płaszczyznach (wzrost szeroko rozumianych kosztów bardzo uwidacznia ten trend).

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Center-Gaz: planujemy dynamiczny, a przy tym zrównoważony rozwój

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.198.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!