PARTNERZY PORTALU

Beyond.pl dostarczy technologiczne wsparcie dla start-upów

Beyond.pl dostarczy technologiczne wsparcie dla start-upów
Wojciech Stramski, prezes Beyond.pl Fot. Beyond.pl
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Paweł Szygulski
  • Dodano: 15-06-2021 15:09

Beyond.pl, spółka specjalizująca się w usługach data center i cloud computingu, rusza ze wsparciem dla branży start-upowej. „StartUP your tech” to dedykowany innowacyjnym firmom program wspierający część technologiczno-infrastrukturalną rodzących się biznesów.

  • Wybrane firmy mają szansę otrzymać m.in.: bezpłatne usługi doradcze/mentoring w zakresie doboru infrastruktury czy usług chmurowych.
  • W ramach programu Beyond.pl może również wdrożyć i utrzymać infrastrukturę IT, w tym rozwiązania wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazu, na preferencyjnych warunkach zgodnie z opracowanym scenariuszem.
  • Beyond.pl to firma, która zarządza zlokalizowanymi w Polsce centrami danych.
Program „startUP your tech” stworzony przez Beyond.pl to kompleksowe wsparcie w zakresie utrzymania infrastruktury IT będącej rdzeniem działalności większości start-upów. Wspiera on prowadzenie i skalowanie biznesu dzięki wykorzystaniu outsourcingu IT.  Do programu może zgłosić się każdy start-up.

Wybrane firmy, które przejdą pozytywnie przez program selekcji mają szansę otrzymać m.in.: bezpłatne usługi doradcze/mentoring w zakresie doboru infrastruktury czy usług chmurowych, utrzymanie i administrowanie infrastrukturą na preferencyjnych warunkach, dostęp do darmowej strefy coworkingowej na terenie kampusu operatora lub możliwość wzięcia udziału w cyklicznych warsztatach z inwestorami, mentorami biznesu oraz ekspertami technologicznymi wspierającymi start-upy.

Według raportu „Polskie Startupy 2020. Covid Edition” ponad połowa produktów wytwarzanych przez start-upy to usługi cyfrowe, spośród których ponad 80 proc. stanowią aplikacje mobilne i webowe.  Oznacza to, że technologie są fundamentem działalności zdecydowanej większości młodych, innowacyjnych firm i jednocześnie ich piętą achillesową.

Zobacz także: Rusza nowy program akceleracji dla start-upów

Badanie wskazuje, że 39 proc. start-upów odczuło negatywny wpływ pandemii na rozwój biznesu. W kwestiach finansowych 37 proc. zwraca uwagę, że coraz trudniej jest znaleźć finansowanie, a aż 44 proc. start-upów nie generuje przychodów. W Polsce nie mamy też na razie jednorożców, czyli spółek których wartość przekracza 1 mld dolarów. Projekty z takim statusem mają już m.in. Estonia i Litwa.

- Start-upy w Polsce nie mają łatwego życia. Koszty prowadzenia działalności są wyższe niż w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo, szczególnie w pierwszej fazie rozwoju start-upu istotnym ograniczeniem jest finansowanie i dostęp do kadr, w tym specjalistów IT. Wyzwaniem są koszty utrzymania i ryzyko odejścia kluczowych osób odpowiedzialnych za technologie, bo fluktuacja na stanowiskach IT jest bardzo wysoka.  W tej sytuacji bardzo często młode firmy przeznaczają więcej pieniędzy niż powinny na infrastrukturę IT i jej utrzymanie, zamiast wydawać je na komercjalizację biznesu - zwraca uwagę Wojciech Stramski, prezes Beyond.pl.

- Oferujemy z naszej strony rozwiązania, które pozwalają na rozliczanie kosztów IT w czasie oraz w zależności od rzeczywistego zużycia zasobów, co umożliwia odejście od istotnych wydatków jednorazowych na starcie projektu oraz uzyskanie w cyklu projektu faktycznych oszczędności. Nasz program jest realną wartością dla sektora start-upowego - dodaje.

Ekosystem dla start-upów

Program jest podzielony na kilka etapów. W pierwszej kolejności Beyond.pl weryfikuje aplikacje i zaprasza do udziału wybrane firmy. Po zakwalifikowaniu się do programu wybrani przedstawiciele start-upów mogą liczyć na bezpłatne konsultacje ze specjalistami IT Beyond.pl, podczas których zweryfikują oni potrzeby technologiczne pod budowane przez start-up rozwiązanie.

Efektem końcowym prac jest opracowanie i zarekomendowanie optymalnego modelu utrzymania infrastruktury uwzględniające finansowe i biznesowe możliwości młodej firmy. Może to być zarówno utrzymanie infrastruktury w modelu on-premise, skorzystanie z usług chmury publicznej globalnych dostawców, chmury prywatnej, czy też rozwiązanie hybrydowe.

Czytaj również: Polski start-up idzie w ubrania second hand. Właśnie zebrał pieniądze

Beyond.pl w tym zakresie współpracuje ze swoimi partnerami, dzięki czemu start-up otrzymuje indywidualnie skonfigurowane rozwiązanie. Uczestnicy programu mogą otrzymać dostęp do technologii wspierających rozwój i zapewniających ciągłość biznesową takich jak backup czy disaster recovery.
W ramach programu Beyond.pl może również wdrożyć i utrzymać infrastrukturę IT, w tym rozwiązania wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji, uczenie maszynowe, rozpoznawanie obrazu, na preferencyjnych warunkach zgodnie z opracowanym scenariuszem.

- Founder narażony jest na wiele ryzyk związanych z technologią. Obok kwestii zapewnienia jej niezawodności, to m.in. wysokie koszty jednorazowe związane z jej zakupem oraz koszty zatrudnienia zespołu IT niezbędnego do utrzymania infrastruktury IT. Nie zawsze są to kompetencje łatwe do znalezienia na rynku, a jak już się je znajdzie to pojawia się problem z ich zabezpieczeniem.  My potrafimy zdiagnozować potrzeby start-upu i dobrać optymalny zarówno pod kątem finansowym, jak i biznesowym scenariusz zarządzania technologią. Pozwala to już na starcie uzyskać oszczędności – zarówno kapitałowe, jak i osobowe. Co więcej, profesjonalnie opracowana strategia infrastrukturalna i współpraca z centrum danych, jednym z 3 w UE ocenionych najwyżej pod względem poziomu bezpieczeństwa i w całości zasilanym zieloną energią, podnosi wiarygodność startupu w oczach klientów oraz wartość start-upu w oczach inwestorów - przekonuje Wojciech Stramski.

StartUP your Tech ma również wymiar biznesowo-networkingowy. Firmy uczestniczące w programie otrzymują wsparcie merytoryczne w postaci cyklicznych spotkań z zaproszonymi do współpracy inwestorami, w tym funduszami venture capital, firmami doradczymi i globalnymi dostawcami IT. Start-upy, które uruchomią usługi w ramach programu otrzymują dostęp do strefy coworkingowej na terenie biurowca klasy AAA w poznańskim kampusie Beyond.pl.

Beyond.pl zarządza centrami przetwarzania danych typu core i hyper-edge o docelowej mocy 42 MW. Firma obsługuje dwa obiekty data center zlokalizowane w Poznaniu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Beyond.pl dostarczy technologiczne wsparcie dla start-upów

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.171.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!