Chatboty pomagają K2 w wypracowaniu bardzo dobrych zysków

Chatboty pomagają K2 w wypracowaniu bardzo dobrych zysków
Chatboty drugiej generacji potrafią zrozumieć większość pytań zadawanych przez klientów Fot. Shutterstock

K2 Holding po trzech kwartałach 2022 roku zwiększył przychody do 81,43 milionów złotych z 75,09 milionów przed rokiem. Zysk netto wzrósł z 3,24 milionów złotych w 2021 roku do 22,65 milionów złotych.

K2 Holding po trzech kwartałach 2022 roku miał skonsolidowane przychody netto na poziomie 81,43 milionów złotych wobec 75,09 milionów złotych w analogicznym okresie roku ubiegłego. EBITDA wyniosła  7,4 miliona złotych, a przed rokiem to było 8,13 miliona złotych. Równocześnie znacząco wzrósł zysk netto z 3,24 milionów złotych przed rokiem do 22,65 milionów pod dziewięciu miesiącach 2022 roku.

Spółka specjalizuje się między innymi w kampaniach digitalowych i kompleksowym wsparciu firm w przygotowaniu strategii. Optymalizuje także procesy biznesowe tworząc dedykowane oprogramowanie i produkty cyfrowe. W najbliższym czasie zamierza się skupić na rozwoju segmentu softwerowego. Planowane jest także zaktualizowanie strategii na kolejne lata. 

Jeszcze we wrześniu zapowiadano, że w IV kwartale 2022 roku zostaną zaprezentowane szczegóły zmian, ale wiele wskazuje na to, że stanie się to dopiero w przyszłym roku.

- Na pewno będziemy stawiać na rozwój software. Na pewno też będzie rósł PerfectBot, bo zawarliśmy transakcję umożliwiającą jego finansowanie, a jeśli chodzi o biznesy marketingowe to będziemy realizować przegląd opcji - powiedział prezes Paweł Wujec.

K2 Holding podpisał we wrześniu umowę inwestycyjną za założycielami PerfectBota oraz dwoma funduszami Venture Capital, obecnie K2 ma 50 procent udziałów w tym projekcie. PerfectBot to chatboty drugiej generacji, które potrafią zrozumieć większość pytań zadawanych przez klientów. 

Dwa najbardziej zaawansowane i skuteczne chatboty działają obecnie w języku polskim na potrzeby Ikea i LPP.

 

×

SPÓŁKI

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chatboty pomagają K2 w wypracowaniu bardzo dobrych zysków

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.225.221.130
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!