PARTNERZY PORTALU

Chmura nie jest projektem wyłącznie informatycznym

Chmura nie jest projektem wyłącznie informatycznym
Chmura to nie jest projekt wyłącznie informatyczny Fot. Shutterstock

O tym, jak ważne jest działanie w chmurze, pokazała pandemia. - Z dnia na dzień musieliśmy zamykać centra medyczne z uwagi na rozporządzenia i skierować pacjentów na konsultacje telefoniczne. To był moment, kiedy 5 tys. lekarzy musiało świadczyć swoje usługi z różnych miejsc - dzięki rozwiązaniom chmurowym było to możliwe - mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Tomasz Garbowski, członek zarządu ds. IT i Projektów z grupy Lux Med.

- Dzisiaj wiele firm szuka swojej przewagi konkurencyjnej, nasi pacjenci korzystają z rozwiązań chmurowych, dzięki nim mogą podzielić się opinią po wizycie. Ta droga nie była wcale łatwa i nadal jest przed nami. Rozwiązania chmurowe stanowią zaledwie mniej niż kilkadziesiąt procent. Przetwarzając dane wrażliwe, to naszym priorytetem było zapewnienie zgodności z obowiązującymi regulacjami - tłumaczył podczas panelu "Czas chmury" w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego Tomasz Garbowski z Lux Medu. 

- Musieliśmy przeanalizować, w jaki sposób rozwiązania chmurowe spełniają nasze standardy bezpieczeństwa. Sprawdzaliśmy, którzy dostawcy usług chmurowych będą w stanie zapewnić tak rygorystyczne procedury bezpieczeństwa. Można za grosze postawić serwer w chmurze, ale rozwiązania, które będą spełniały szereg norm i procedur bezpieczeństwa, są już dużo droższe, komentował Tomasz Garbowski.

Z kolei Włodzimierz Miśta, Segment Director z S&T w Polsce podkreślał, że chmura nie powinna ograniczać się do działu IT danej firmy. – Projekt migracji do środowiska chmurowego jest projektem, który wymaga analizy. Dużo szerszej, niżby się mogło wydawać. (…) Ja bym zachęcał, aby zacząć projekt od analizy formalnej i technicznej. Pojawiają się obawy z bezpieczeństwem danych i nieautoryzowanego do danych. (...) Chmura to nie jest projekt wyłącznie informatyczny - mówił Włodzimierz Miśta. 

Panel dyskusyjny "Czas chmury" odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chmura nie jest projektem wyłącznie informatycznym

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.52.167
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!