Ze względu na awarię oprogramowania wyłączone zostały 3,8 tys. bankomaty największej sieci w Holandii. Geldmaat to porozumienie największych banków Niderlandów - ABN Amro, ING i Rabobanku.
Po zgłoszeniach od klientów, którzy mieli problem z wypłacaniem i wpłacaniem pieniędzy, operator zdecydował o wyłączeniu wszystkich urządzeń. Z informacji podanych przez media wynika, że powodem jest awaria sieci norweskiego dostawcy oprogramowania.
Rzeczniczka firmy potwierdza informacje o wyłączeniu bankomatów w mediach społecznościowych. Geldmaat deklaruje, że stara się usunąć usterkę, jednak nie jest w stanie określić, kiedy to nastąpi.
"Klienci, którzy nie otrzymali swoich pieniędzy, a zostały one pobrane z ich kont, otrzymają ich zwrot w ciągu kilku minut" - uspokaja firma w swoim komunikacie.
Geldmaat od 2019 r. stopniowo przejmuje bankomaty banków ABN Amro, ING i Rabobank, które są również największymi udziałowcami tej spółki.
Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek