Horyzont Innowacji – NCBR organizuje konferencję o rozwoju przełomowych technologii

Horyzont Innowacji – NCBR organizuje konferencję o rozwoju przełomowych technologii
fot. NCBR

25 listopada br. odbędzie się konferencja NCBR „Horyzont Innowacji” – najważniejsze w tym roku wydarzenie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, organizowane w przededniu startu nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Po przyjęciu przez NCBR nowej strategii i rozpoczęciu procesu transformacji swoich kluczowych obszarów działalności, pora na debatę w gronie ekspertów tworzących ekosystem innowacji w Polsce.

- Jesteśmy dziś w szczególnym momencie historii rozwoju społeczno-gospodarczego. Wiemy, że tradycyjne motory napędzające gospodarkę już nie wystarczają. Rozwój wymaga poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, ale też organizacyjnych. To w innowacjach powstających w dialogu nauki i biznesu poszukuje się dziś odpowiedzi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym czy skutkom pandemii. Właśnie tworzeniu innowacji odpowiadających na wyzwania teraźniejszości i przyszłości poświęcona jest konferencja NCBR „Horyzont Innowacji” – mówi dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju od ponad dekady ma istotny wpływ na kształtowanie krajobrazu innowacji w Polsce. Centrum jest kluczowym ośrodkiem wspierania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych. Kreuje ekosystem wiedzy i informacji na ich temat, a także inicjuje i realizuje przedsięwzięcia przyczyniające się do cywilizacyjnego rozwoju kraju. Bogate w doświadczenie, wiedzę i kompetencję Centrum jest partnerem w realizacji strategicznych dla kraju projektów, realizowanych z Funduszy Europejskich oraz środków krajowych, z takich obszarów jak na przykład transformacja energetyczna gospodarki czy wykorzystanie wyników badań nad sztuczną inteligencją w przemyśle, medycynie, rolnictwie, edukacji i innych obszarach. Tylko w tym roku Centrum dysponuje budżetem w wysokości 7,1 miliarda złotych, dzięki któremu wesprze tysiące innowacyjnych projektów realizowanych w polskiej gospodarce.

NCBR stawia dziś kluczowe pytania dotyczące przyszłości innowacji. - Konferencja NCBR to miejsce do rozmowy o kierunkach rozwoju innowacji. Namysłu, jakich technologii dziś potrzebujemy, a na rozwój jakich powinniśmy postawić, ponieważ są technologiami przyszłości. Jesteśmy bowiem w momencie, gdy świat poszukuje najlepszych rozwiązań m.in. w obszarze technologii wodorowych czy automatyzacji i cyfryzacji przemysłu. Mamy szansę wziąć w tych poszukiwaniach aktywny udział i być pierwszymi, którzy zastosują ich rezultaty w gospodarce – mówi dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki.

25 listopada br. uczestnicy debat odpowiedzą także na pytania, jak wzmocnić międzynarodową współpracę naukowców, przedsiębiorców, innowatorów, by w pełni korzystać z najnowszej wiedzy i dostępnej technologii oraz jaka jest rola w tych procesach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, jako kluczowego ośrodka wspierającego innowacyjność oraz komercjalizację wyników prac badawczo-rozwojowych w kraju.

Konferencja NCBR „Horyzont Innowacji” stanie się przestrzenią wymiany idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru tworzenia i wdrażania innowacji. Będzie to też miejsce do dyskusji przedstawicieli świata nauki, przemysłu, biznesu, administracji centralnej oraz całego ekosystemu innowacji o zwiększeniu polskiego udziału w europejskim programie Horyzont Europa oraz namysłu nad projektowaniem narzędzi wspierających innowacyjność w przededniu rozpoczęcia się nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej, programów: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki i Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, które są następcami programów Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój.

Konferencja Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Horyzont Innowacji” uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęły także: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Horyzont Innowacji – NCBR organizuje konferencję o rozwoju przełomowych technologii

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.117.166
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!