InnoEnergy przedłużyło do 10 marca okienko aplikacyjne dla startupów, scaleupów oraz firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Mogą one starać się w ramach PowerUp! Challenge o dofinansowanie swoich pomysłów. - W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne - mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe.
- Jak zaznacza InnoEnergy firma poszukuje najlepszych startupów, scaleupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej.
- Zwycięskie przedsiębiorstwa, poza dostępem do finansowania, otrzymają profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju produktów, ich komercjalizacji oraz ekspansji na rynki zagraniczne.
- Zwycięzcy konkursów krajowych PowerUp! Challenge będą konkurować ze sobą w finale.
- Nie ma znaczenia, czy masz tylko innowacyjny pomysł, szukasz kolejnych klientów, czy planujesz ekspansję rynkową - mówi Jakub Miler, dyrektor generalny InnoEnergy Central Europe. - W centrum naszego zainteresowania są projekty związane z magazynowaniem energii, dekarbonizacją przemysłu i zrównoważonym rozwojem miast, ale zapraszamy też wszystkich posiadających niekonwencjonalne pomysły technologiczne.
Polski startup roku
Startupy, które zgłoszą się do PowerUp! Challenge, wezmą także udział w rywalizacji o tytuł polskiego Startupu Roku. Firmy, które pomyślnie przejdą proces aplikacji, zostaną zaproszeni na 2-dniowy Business Bootcamps. Na nim odbędzie się seria warsztatów i sesji coachingowych dla uczestników.Zwycięzcy konkursów krajowych będą konkurować ze sobą w finale podczas Impact’20. Najlepsze startupy otrzymają nagrody pieniężne (pierwsze miejsce: 50 tys. euro), ale wszyscy finaliści będą mieli możliwość zaprezentować swoje pomysły przed przedstawicielami największych firm przemysłowych i funduszy venture capital.
Wyróżnione projekty mogą liczyć również na nagrody ufundowane przez partnerów konkursu, wśród których są miedzy innymi Revolut, SpeedUp Group oraz firma Amazon Web Services, która przekaże wybranym firmom dostęp do usług AWS Activate o wartości do 100 000 dol. Pełna lista nagród dostępna jest na stronie konkursu.
Jak wyglądała dotychczasowa rywalizacja?
W ciągu ostatnich pięciu lat trwania programu InnoEnergy wsparło około 200 przedsięwzięć. Z nich aż 121 już skomercjalizowało swoje rozwiązania, a 42 złożyło wnioski patentowe.Przykładem polskiego start-upu, który w 2019 otrzymał wsparcie InnoEnergy jest firma Wheelme. Oferuje ona aplikację zestawiającą oferty firm z obszaru shared mobility na jednej mapie.
Najlepsze projekty mogą liczyć również na nagrody ufundowane przez partnerów konkursu.