Komputronik kupił 2,5 mln akcji Karen i sieć sklepów od Contanisimo

Komputronik kupił 2,5 mln akcji Karen i sieć sklepów od Contanisimo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Spółka Komputronik na mocy umowy inwestycyjnej kupiła od Contanisimo 2,5 mln akcji spółki Karen za cenę 6,5 mln zł oraz nabyła od spółki Karen sieć sklepów komputerowych za 18,56 mln zł, podała firma w komunikacie.

„Zapłata ceny sprzedaży [za 2,5 mln akcji spółki Karen] nastąpi poprzez umowne potrącenie wzajemnych wierzytelności między Komputronik a Contanisimo. Komputronik SA posiada 6.032.274 głosów na WZA Karen. Contanisimo posiada 24.550.000 głosów na WZA Karen” – czytamy w komunikacie.

„Kupujący zobowiązał się zapłacić sprzedawcy za [sieć sklepów] , cenę w wysokości 18.560.000 zł. Strony zgodnie ustaliły, że zapłata ceny nastąpi przez potrącenie wzajemnych wierzytelności stron” – czytamy dalej.

Spółka podała, że na mocy umowy doszło też do nabycia przez spółkę zależną od Komputronik tj. Contanisimo Ltd. znaków towarowych "Karen" i "Karen Notebook". Contanisimo za wykonanie przedmiotu umowy zobowiązał się zapłacić Karen cenę w wysokości 6,5 mln zł w terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy. Strony zgodnie ustaliły, że zapłata ceny nastąpi przez potrącenie wzajemnych wierzytelności.

Komputronik nabędzie też od Karen wierzytelności wobec spółek: Idea Nord i Ken.

„Źródłem finansowania nabycia wszystkich ww. aktywów jest emisja obligacji przez Komputronik SA 9.778.362 zdematerializowanych niezabezpieczonych, nieoprocentowanych, zerokuponowych imiennych obligacji serii A o numerach od 0.000.001 do 9.778.362 o wartości nominalnej 2,86 zł każda, wymiennych na akcje zwykłe na okaziciela spółki Karen SA serii A, jedna obligacja jest wymienna na jedną akcję zwykłą spółki Karen SA i 2.500.000 obligacji zdematerializowanych niezabezpieczonych, nieoprocentowanych, zerokuponowych imiennych obligacji serii B o numerach od 0.000.001 do 2.500.000 o wartości nominalnej 2,86 zł każda, wymiennych na akcje zwykłe na okaziciela spółki Karen SA, jedna obligacja jest wymienna na jedną akcję zwykłą spółki Karen SA” – głosi komunikat.

Pod koniec lipca Komputronik podpisał z Texass Ranch oraz Haliną Paszyńską umowę, w ramach której ci inwestorzy obejmą nie mniej niż 93,42% w Karen, wynika z informacji prasowej. W ramach umowy inwestorzy obejmą też 14,19% udziałów w podwyższonym kapitale Komputronika.

W myśl umowy nowi inwestorzy - spółka Texass Ranch Company oraz Halina Paszyńska - obejmą co najmniej 786 mln akcji Karen z nowej emisji za 53 mln zł w gotówce oraz 340 mln zł wkładu własnego w postaci nieruchomości. W rezultacie nowi inwestorzy wejdą w posiadanie nie mniej niż 93,42% kapitału zakładowego Karen i przejmą kontrolę nad spółką. Umowa przewiduje, że Komputronik wraz ze spółką zależną Contanisimo Ltd. pozostaną w posiadaniu 3,63% akcji Karen.

Umowa zakładała również odkupienie przez Komputronik należących do Karen salonów wraz z ich wyposażeniem i produktami handlowymi za łączną kwotę około 18,5 mln zł.

W I kw. 2010 r. Komputronik miał 0,59 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 5,82 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 810,94 mln zł wobec 758,65 mln zł.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Komputronik kupił 2,5 mln akcji Karen i sieć sklepów od Contanisimo

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.115.114
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!