Rola cyfrowej transformacji w gospodarce, dziedziny, specjalizacje, branże, kraje i regiony, które w warunkach przyspieszenia cyfryzacyjnego wyrastają na nowych liderów lub umacniają swoją pozycję oraz dojrzałość cyfrowa polskiego biznesu - to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone na konferencji EEC Trends w ramach bloku tematycznego EEC DIGITAL.
- Druga edycja EEC Trends odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r.
- Treścią wydarzenia będzie debata nad głównymi trendami, które w roku 2021 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
- W EEC Trends wezmą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Debata będzie dotyczyć perspektyw i kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych trendów, które na nie wpłyną. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.
Konferencja EEC Trends będzie okazją do dyskusji na temat trendów, które wyznaczają kierunek zmian w polskiej i europejskiej gospodarce. Nie zabraknie również miejsca do rozmów o tym, co na co dzień nurtuje wszystkich. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych gospodarczych skutków pandemii, weryfikacji przewidywań z przeszłości, a także – co może najistotniejsze – nakreślenia postcovidowych scenariuszy.
Sporo uwagi na EEC Trends zostanie poświęconej transformacji cyfrowej. W ramach kierunku tematycznego EEC DIGITAL uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć na pytanie o zaawansowanie transformacji cyfrowej polskiego biznesu. Ponadto postarają się wskazać branże, dziedziny sektory a także kraje i regiony, która wyrastają obecnie na liderów cyfrowego przyspieszenia. Zastanowią się też nad tym, czy konkurencja w cyfryzacji pogłębi dysproporcje rozwojowe oraz nad tym, jak pandemia COVID-19 weryfikuje ekonomiczną wartość technologii i modeli cyfrowego świata.
- Przyszłość, którą planowaliśmy sobie powoli, rozkładając działania na dekadę, dziś jest praktycznie z nami. To decyzje dzisiejszych managerów i zarządów będą mieć wpływ na to, czy dane firmy w przyszłości przetrwają, czy nie - stwierdziła w rozmowie z portalem WNP.PL Jowita Michalska, założyciel Digital University, polski ambasador Singularity University, edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej, która weźmie udział w debacie „Cyfrowa transformacja – szybciej, inaczej, mądrzej”. Dyskusja zostanie zorganizowana w ramach bloku tematyczne EEC DIGITAL, który rozpocznie się 18 lutego o godzinie 9.30.
Jowita Michalska uważa, że o ile rok 2020 był rokiem testu, tak rok 2021 musi być rokiem działań. Działań spod znaku konwergencji znanych nam dotychczas technologii. Jak wyjaśnia, zadaniem najistotniejszym będzie zharmonizowanie dalszego rozwoju m.in. internetu rzeczy, chmury obliczeniowej czy sztucznej inteligencji.
Zobacz także: Jowita Michalska: transformacja cyfrowa przyspieszyła, firmy nie unikną istotnych zmian