PARTNERZY PORTALU

Machałek: w ostatnich latach nakłady na cyfryzację szkół wyniosły ok. 8 mld zł

  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP
  • Dodano: 13-01-2022 14:49

W ostatnich latach nakłady na cyfryzację szkół wyniosły ok. 8 mld zł. Dzięki temu udało się przeprowadzić w czasie pandemii zdalne nauczanie - powiedziała w czwartek sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Marzena Machałek.

Konferencja prasowa "Szkoła przyszłości - kto zostawił szkołę kredową, a kto buduje nowoczesną" odbyła się w czwartek w Sejmie w Warszawie.

Jak zaznaczyła Machałek rząd Zjednoczonej Prawicy przeznaczył na cyfryzację szkół i dostęp do szerokopasmowego internetu "ogromne środki". "To działania oraz inwestycja w infrastrukturę szkolną miało ogromne znaczenie w tym, że - z pewnymi bólami, z trudem - ale udało się przeprowadzić w czasie pandemii zdalne nauczanie" - stwierdziła.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Machałek: w ostatnich latach nakłady na cyfryzację szkół wyniosły ok. 8 mld zł

  • Im mniej cyfryzacji/informatyzacji tym lepiej i zdrowiej dla społeczeństwa 2022-01-13 15:25:48
    Realizacja zbędnych, szkodliwych, cyfrowych agend unijnych. Udziwnianie, gmatwanie, komplikowanie, więcej zabaw z tym wszystkim aniżeli pożytku i w dodatku marnowanie pieniędzy. Poza tym zarówno praca jak i nauka zdalna powinny być zjawiskami marginalnymi, a nie czymś powszechnym i obowiązkowym ponadto. W latach 2000-2009 poziom zinformatyzowania kraju i społeczeństwa był zdecydowanie mniejszy, żeby nie powiedzieć po prostu niski, ale nikomu to nie przeszkadzało i nikt nie robił z tego problemu, ludzie mieli zaś więcej satysfakcji z życia niż w czasach gdzie barbarzyńsko i nachalnie postępuje informatyzacja/cyfryzacja, dlaczego? Bo im nic uwagi nie ściągało nadmiernie, byli wolni. Ponadto to jest mit, że na cyfryzacji można oszczędzić czas - przeciwnie, poświęca się go więcej na urządzenia elektroniczne i dostęp do internetu, to zwyczajne oszustwo i żadna tam wygoda - dużo przyjemniej jest załatwiać wiele różnorakich spraw tradycyjnie, bo człowiek czuje, że żyje, a nie jest niewolnikiem intenetu i urządzeń elektronicznych i poza tym to zdrowe, bo jest w ruchu, a nie siedzi przykuty do sprzętu tele/informatycznego. Fajnie, że zwalcza się sukcesywnie nikotynizm, alkoholizm, narkomanię, ale z drugiej strony nie widzi się lub widzieć nie chce narastającego zjawiska fonoholizmu i siecioholizmu. Nadmierna informatyzacja/cyfryzacja, wszechobecność smartfonów i dostępu do wi-fi( to jest głównie po to by ludzie siedzieli zapatrzeni w komórkach) przynosi więcej szkód aniżeli mogłoby się nam wydawać. Postępuje alienacja i osamotnienie niezależnie od płci i wieku bo "cyfrowa kurtyna" odgradza ludzi od siebie, dzieci i młodzież doświadczała i doświadcza kompleksów, depresji a nawet myśli samobójczych - efekt nadmiernego życia w świecie online za sprawą Facebooka, Instagrama, więcej jest sporów światopoglądowych w społeczeństwie i niezgodności, więcej jest zdrad i rozwodów - tak, smartfony i media społecznościowe miały w tym swój duży udział. Rzeczywistość coraz bardziej przypomina jakiś chory film science-fiction, traci dawny sens i smak. Następuje jakieś dzikie podniecenie sprawami cyfrowo-technologiczno-telekomunikacyjnymi, które jest kompletnie niezrozumiałe i bezzasadne.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.40.122
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!