Programy akceleracji startupów mają przyspieszać ich rozwój. Platforma Startowa Wschodniego Akceleratora Biznesu, koordynowana przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny, od 2019 roku pomaga rozwijać się startupom, dzięki bezpośredniemu wsparciu i pomocy w zdobyciu funduszy z UE. Pozyskała już łącznie 45 mln zł i szuka kolejnych projektów. Pomaga też w nawiązywaniu kontaktów z funduszami venture capital. Dofinansowanie może sięgnąć miliona złotych.
- Startupy mogą liczyć na kilka form pomocy: warsztaty, podczas których uczestnicy projektują swoje biznesy i wyznaczają kamienie milowe projektu, czy pomoc w opracowaniu MVP - Minimum Viable Product, pozwalającego przetestować rentowność przedsięwzięcia.
- Po zakończeniu inkubacji, platforma startowa pomaga uczestnikom pozyskać dofinansowanie w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
- Startupy uzyskują pomoc w nawiązywaniu kontaktów z funduszami venture capital. W trakcie systematycznie organizowanych spotkań „Mixer Startup” prowadzone są szkolenia związane z praktycznym aspektem rozmów z inwestorami.