NCBR i polscy prawnicy wśród nagrodzonych przez Europejską Radę ds. Innowacji

NCBR i polscy prawnicy wśród nagrodzonych przez Europejską Radę ds. Innowacji
Od 2014 roku Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) wsparła finansowo około 5500 start-upów i MŚP Fot. Shutterstock
  • Autor: ICH
  • Dodano: 30-11-2021 12:59

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ogłosiła tegorocznych zdobywców nagród za innowacyjność, które przyznano miastom Dortmund i Vantaa, a także czterem czołowym innowacyjnym kobietom i trzem innowatorom w zakresie zamówień publicznych. W konkursie  w różnych kategoriach nagrodzone zostało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ( NCBR) i polscy prawnicy Mateusz Stańczyk i Monika Adamczak, z kancelarii SMM Legal.

  • Europejską Stolicą Innowacji w 2021 r. został Dortmund w Niemczech, wygrywając 1 mln euro, Nagrodę dla Europejskiego Miasta Rozwijającego Innowacje przyznano miastu Vantaa w Finlandii.
  • - Ogłoszone zwycięskie miasta wykonały niezwykłą pracę na rzecz rozwoju ekosystemów innowacji dla innowatorów i swoich mieszkańców- stwierdziła Mariya Gabriel, komisarz UE ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.
  • W pierwszej edycji konkursu o Nagrody UE za zamówienia publiczne na innowacje (European Innovation Procurement Awards EUIPA 2021) nagrody zdobyli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz prawnicy Mateusz Stańczyk i Monika Adamczak, z kancelarii SMM Legal.
Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ogłosiła tegorocznych zdobywców nagród za innowacyjność. Nagrody ogłoszono podczas dwudniowego szczytu inauguracyjnego EIC, na którym opublikowano też raport na temat oddziaływania EIC w 2021 r., podkreślający skalę wsparcia innowacji przez EIC od 2014 r.

Stolica innowacyjności w Niemczech

Przedstawiając zwycięzców siódmego wydania Nagrody dla Europejskiej Stolicy Innowacji, Mariya Gabriel, komisarz UE ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, ogłosiła, że Europejską Stolicą Innowacji w 2021 r. został Dortmund w Niemczech, wygrywając nagrodę pieniężną w wysokości 1 mln euro.

Nagrodę dla Europejskiego Miasta Rozwijającego Innowacje przyznano miastu Vantaa w Finlandii, które otrzyma 0,5 mln euro.

- Ogłoszone dziś zwycięskie miasta wykonały niezwykłą pracę na rzecz rozwoju ekosystemów innowacji dla innowatorów i swoich mieszkańców. Miasta te są autentycznymi platformami testowymi dla innowacji; są to fora, na których różni partnerzy w ekosystemie innowacji wspólnie tworzą oddolne inicjatywy na rzecz bardziej innowacyjnego i zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich – powiedział Mariya Gabriel.

O tytuł Europejskiej Stolicy Innowacji ubiegały się też Dublin (Irlandia), Malaga (Hiszpania) i Wilno (Litwa), natomiast w konkursie o tytuł Europejskiego Miasta Rozwijającego Innowacje miasta Cascais (Portugalia) i Trondheim (Norwegia) zajęły drugie i trzecie miejsce.

Nagrody UE dla Innowacyjnych Kobiet

Komisarz Mariya Gabriel ogłosiła także zdobywczynie Nagród UE dla Innowacyjnych Kobiet, z których każda otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. euro. Są to:

Merel Boers (Holandia), współzałożycielka i dyrektor generalna NICO-LAB – firmy oferującej 
rozwiązanie technologiczne ułatwiające lekarzom usprawnianie opieki w nagłych wypadkach.

Mathilde Jakobsen (Dania), współzałożycielka i dyrektor generalna Fresh.Land – platformy cyfrowej, która umożliwia skrócenie i cyfryzację łańcucha dostaw żywności, zapewniając łatwy dostęp do dobrej jakości żywności.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: NCBR i polscy prawnicy wśród nagrodzonych przez Europejską Radę ds. Innowacji

  • BEM 2021-11-30 15:59:06
    EEE... chyba nie wzięli Polskich innowatorów w zakresie zamówień publicznych pod uwagę ....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.82.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!