PARTNERZY PORTALU

Nowe otwarcie w świecie innowacji. Przed nami ważna debata

Nowe otwarcie w świecie innowacji. Przed nami ważna debata
Fot. NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju 25 listopada organizuje w Warszawie konferencję „Horyzont Innowacji”, która będzie platformą wymiany idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru tworzenia i wdrażania innowacji. Na wydarzeniu pojawią się m.in. autorzy innowacji z różnych dziedzin gospodarki.

Konferencja NCBR „Horyzont Innowacji” ma być miejscem wszechstronnej dyskusji ludzi budujących ekosystem innowacji. Uczestnicy konferencji zastanowią się m.in. nad tym jak zwiększać polski udział w europejskim programie Horyzont Europa oraz jak projektować narzędzia wspierające innowacyjność w przededniu uruchomienia nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Chodzi tu o takie programy, jak Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki czy Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, które będą następcami programów Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój.

- Jesteśmy dziś w szczególnym momencie historii rozwoju społeczno-gospodarczego. Wiemy, że tradycyjne motory napędzające gospodarkę już nie wystarczają. Rozwój wymaga poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, ale też organizacyjnych. To w innowacjach powstających w dialogu nauki i biznesu poszukuje się dziś odpowiedzi na przeciwdziałanie zmianom klimatycznym czy skutkom pandemii. Właśnie tworzeniu innowacji odpowiadających na wyzwania teraźniejszości i przyszłości poświęcona jest Konferencja NCBR: Horyzont Innowacji - zapowiada dyrektor NCBR dr inż. Wojciech Kamieniecki.

DNA innowatora

Wśród uczestników wydarzenia nie zabraknie osób, które opracowują i wdrażają innowacje na co dzień. Takich tak choćby Antoni Omondi, współzałożyciel firmy Sagenso, dostarczającej zaawansowane rozwiązania z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

- Sagenso bierze na siebie całościowe zarządzanie cyberbezpieczeństwem w sposób najlepiej dopasowany do potrzeb danej organizacji. Dostarczamy zarządom, radom nadzorczym, właścicielom firm rozwiązania zapewniające ciągłość operacyjną, które nie wymagają zatrudniania ekspertów do ich obsługi. Chronimy firmy na odcinku czterech zagrożeń z zewnątrz i wewnątrz. Są nimi hakerzy, nieuczciwa konkurencja, błędy i nieuwaga pracowników oraz pracownicy działający na szkodę firmy - tłumaczy Antoni Omondi.

- W wyniku prac badawczych współfinansowanych przez NCBR powstały algorytmy i technologia o nazwie Risk Composer. Dzięki niej nasze autorskie narzędzia są w stanie precyzyjnie analizować ryzyko związane z bezpieczeństwem infrastruktury IT oraz usług chmurowych - opowiada.

Narzędzie Sagenso spotkało się już ze sporym uznaniem w Polsce i na świecie. Świadczą o tym liczne wyróżnienia i nagrody m.in. w ramach MIT Enterprise Forum CEE, które jest bezpośrednio powiązane z najlepszą na świecie uczelnią technologiczną - Massachusetts Institute of Technology. Rozwiązania Sagenso z zakresu IT security zdobyły również uznanie kolejnych partnerów takich jak: NCBR, PAIH, PARP, Samsung  i Microsoft.

Antoni Omondi na konferencji NCBR „Horyzont Innowacji” weźmie udział w sesji „DNA Innowatora”, którą poprowadzi prof. Magdalena Król z Think Tanku NCBR, kierownik Samodzielnej Pracowni Biologii Nowotworu w Instytut Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prof. Magdalena Król jest uznaną na świecie innowatorką, laureatką prestiżowych grantów przyznawanych na prowadzenie przełomowych projektów badawczych przez European Research Council.

 

×

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Nowe otwarcie w świecie innowacji. Przed nami ważna debata

  • Inżynier - innowator 2021-11-24 17:17:14
    W temacie konferencji jesteśmy prawie mistrzami, w praktycznym wcielaniu idei w życie już 'cieniutko'...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.112.140
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!