Od muzeum do fabryki. Rozszerzona rzeczywistość zdobywa świat

Od muzeum do fabryki. Rozszerzona rzeczywistość zdobywa świat
W ramach wdrażania technologii AR w firmach przemysłowych tworzone są rozwiązania z wykorzystaniem tabletów i okularów holograficznych fot. Bram van Oost/Unsplash
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Tomasz Wolf
    Tomasz Wolf
  • Dodano: 14-06-2022 06:01

Technologia wielkoskalowego AR (augmented reality - rzeczywistość rozszerzona) jest coraz powszechniej stosowana w przemyśle. Wykorzystuje się ją do wspierania prac montażowych, jak również związanych z uruchomieniem oraz utrzymaniem maszyn czy całych linii produkcyjnych. - W branży przemysłowej realizowane są projekty, w których skanowany jest jakiś obszar, np. fragment fabryki, linii produkcyjnej. Dzięki temu dostarczamy pracownikom dodatkowy interfejs nowej generacji między człowiekiem a maszyną - wyjaśnia w rozmowie z WNP.PL Michał Neufeld, AR Team Manager w Transition Technologies PSC.

  • Technologia wielkoskalowego AR (augmented reality - rzeczywistość rozszerzona) może być zastosowana w wielu branżach. Dostarcza właściwej informacji, właściwej osobie, we właściwym czasie i miejscu.
  • W ramach wdrażania technologii AR w firmach przemysłowych tworzone są rozwiązania z wykorzystaniem tabletów i okularów holograficznych, które pozwalają zwizualizować operacje w modelu 3D.
  • Przedsiębiorstwa dostrzegają potrzebę digitalizacji wiedzy. To pierwszy krok do wejścia na większą skalę w rozszerzoną rzeczywistość, pozwalającą przechowywać, a potem prezentować informacje w 3D i w ten sposób wspomagać swoich pracowników. 

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Od muzeum do fabryki. Rozszerzona rzeczywistość zdobywa świat

  • w w w. wnp. pl/tech/rewolucyjna-szansa-dla-polski-widoki-na-prywatne-sieci-5g - długi komentarz 2022-06-16 02:59:20
    Jak nie gapienie się w smartfona i tylko pytanie się "czy w danym miejscu publicznym jest dostęp do wi-fi?"( bo cyfrowy narkoman czy narkomanka musi mieć łącze zawsze i wszędzie, by niczego w sieci nie przegapić, żadnych powiadomień z social mediów, nawet jeśli są one totalnie odmóżdżające oraz takie nie wymagające poświęcania im uwagi, bzdurne, zbędne) to okulary inteligentne wymyślą, wszystko tylko i wyłącznie po to by człowiek nie miał możliwości cieszyć się chwilą, teraźniejszością, być obecny ciałem i duchem w danym miejscu i czasie, móc rozmawiać, wymieniać poglądy realnie. Wiecznie w tym świecie cyfrowym, wiecznie online, na głodzie informacji i interakcji. To, że Chińska Republika Ludowa ma bzika na punkcie różnych cyfrowo-technologiczno-telekomunikacyjnych fetyszy i fanaberii nie oznacza, że tak musi być wszędzie, na całym świecie, w każdym kraju. Życie to nie jest jakiś zimny, antyludzki, dystopijny film science-fiction, a ludzie to nie aktorzy by w nim grać( bo życie grą aktorską nie jest, chociaż różnie się zachowujemy i często gramy, udajemy kogoś innego niż jesteśmy). To życie powinno być jedynym pełnoprawnym medium społecznościowym, gdzie jak masz ochotę to zdjęcia robisz aparatem cyfrowym, możesz je potem wywołać dla siebie, rodziny, przyjaciół, by każdy miał pamiątkę i to cementowało więzi, a filmiki z kolei możesz zgrać na płytę CD. To są wszystko bezcenne pamiątki, które mogą być potem przekazywane z pokolenia na pokolenie. W zupełności do zaspokojenia optymalnego potrzeb telekomunikacyjnych ludzi wystarczały i wystarczają: sieć 2G i 3G i takież telefony komórkowe(zwykłe) do kontaktu krótka rozmowa/smsm-y, miejskie budki telefoniczne a także kablowe telefony stacjonarne w domach i miejscach pracy. A internet to grunt by był na kablu w komputerze w domu i miejscu pracy. I to wszystko.
  • vd 2022-06-14 07:19:57
    poki co w Polsce realizowana jest droga "od fabryki do muzeum". Zamknelismy swoje zakłady i utworzylismy im poswiecone muzea

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.172.164.32
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!