Technologia wielkoskalowego AR (augmented reality - rzeczywistość rozszerzona) jest coraz powszechniej stosowana w przemyśle. Wykorzystuje się ją do wspierania prac montażowych, jak również związanych z uruchomieniem oraz utrzymaniem maszyn czy całych linii produkcyjnych. - W branży przemysłowej realizowane są projekty, w których skanowany jest jakiś obszar, np. fragment fabryki, linii produkcyjnej. Dzięki temu dostarczamy pracownikom dodatkowy interfejs nowej generacji między człowiekiem a maszyną - wyjaśnia w rozmowie z WNP.PL Michał Neufeld, AR Team Manager w Transition Technologies PSC.
- Technologia wielkoskalowego AR (augmented reality - rzeczywistość rozszerzona) może być zastosowana w wielu branżach. Dostarcza właściwej informacji, właściwej osobie, we właściwym czasie i miejscu.
- W ramach wdrażania technologii AR w firmach przemysłowych tworzone są rozwiązania z wykorzystaniem tabletów i okularów holograficznych, które pozwalają zwizualizować operacje w modelu 3D.
- Przedsiębiorstwa dostrzegają potrzebę digitalizacji wiedzy. To pierwszy krok do wejścia na większą skalę w rozszerzoną rzeczywistość, pozwalającą przechowywać, a potem prezentować informacje w 3D i w ten sposób wspomagać swoich pracowników.