Polska stanie się kreatorką nowych technologii? Głos zabrali ludzie biznesu

Polska stanie się kreatorką nowych technologii? Głos zabrali ludzie biznesu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

W rządowych strategiach nie brakuje opisów przyszłości Polski w roli kreatora nowych technologii. Jak na taką wizję przyszłości patrzy biznes, który zajmuje się tymi technologiami na co dzień? Portal WNP.PL spytał prezesów i menedżerów firm technologicznych.

  • Karol Sudnik z firmy Xplus uważa, że skłonności do tworzenia przełomowych technologii po prostu nie ma w polskim DNA.
  • Maciej Krzyżanowski z CloudFerro zwraca uwagę, że Polska jest wystarczająco dużym rynkiem, żeby móc się rozwijać, ale nie generuje jeszcze globalnych wyzwań.
  • Z kolei Tomasz Kuciel z Edisona ocenia, że polskie firmy są zbyt konserwatywne w obszarze technologicznym.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Polska stanie się kreatorką nowych technologii? Głos zabrali ludzie biznesu

  • Piotr 2020-01-02 12:11:05
    Redakcjo zlitujcie się i wprowadźcie obowiązek potwierdzania tożsamości przez komentujących. Może udałoby się niknąć takich wpisów jak te pod niniejszym, swoją drogą bardzo ciekawym artykułem.
    • istnieje wolność wypowiedzi 2020-01-02 23:42:09
      "Redakcjo zlitujcie się i wprowadźcie obowiązek potwierdzania tożsamości przez komentujących. Może udałoby się niknąć takich wpisów jak te pod niniejszym, swoją drogą bardzo ciekawym artykułem." - Szanowny Panie, w demokratycznym kraju istnieje coś takiego jak wolność słowa/wyrażania opinii, jeśli marzy się Panu cenzura prewencyjna może Pan udać się do Chińskiej Republiki Ludowej albo innego kraju, w którym wolność wypowiedzi jest ograniczona. Poza tym nikt nie zmusza Pana do czytania komentarzy. Nie bój, nie bój, może Unia obowiązek potwierdzania tożsamości przez komentujących wprowadzi ale gwarantuję ci, absolutnie nie chciałbyś tego, zapewniam cię, a co do zlitowania się, to pozostaje zlitować się nad Pana komentarzem, który nic merytorycznego nie wnosi
  • No popatrzmy tylko jak te globalne trendy w okamgnieniu się zmieniają, nowy rok cyfrową kurtynę obali 2019-12-31 21:25:22
    Polska ale i cała Europa( Unia Europejska) powinna postawić się technokratycznym i cyfrowo-komunistycznym zapędom USA i Chin. Przeprowadzić na terytorium UE następujące reformy: 1. Desmartfonizacja - delegalizacja, zakaz, wycofanie z produkcji, zniszczenie smartfonów - nakaz produkcji i użytkowania tylko zwykłych komórek na terytorium UE bez żadnych dodatków tylko do kontaktu krótka rozmowa/sms-y. 2. Deinformatyzacja - przywracać tam gdzie można papierowe dokumenty tym samym dając wolność obywatelom od bzdurnych systemów informatycznych, gdzie trzeba zakładać konta, pamiętać loginy i hasła. 3. Zakaz, delegalizacja, sukcesywne ograniczanie i eliminowanie w-fi z przestrzeni publicznej, miejsce internetu zostaje tam, gdzie potrzeba - w komputerach w domach i miejscach pracy na kablach/przewodach. 4. Zakaz biometrii( jedyny wyjątek skan odcisku palca w marginalnych sytuacjach ale za zgodą obywatela ale brak zgody na skan oka, twarzy, palca, dłoni czy głosu). 5. Odstąpienie od realizacji nieprzebadanej pod względem zdrowotnym sieci 5g i internetu rzeczy - te kwestie mogą godzić i na pewno godziłyby w dwa fundamentalne dla ludzi prawa - prawo do prywatności i prawo do ochrony zdrowia. 6. Facebook, Instagram i inne współpracujące dla tego serwisu media społecznościowe powinny zostać z Europy wydalone, należy powiadomić o tym fakcie uprzednio użytkowników tychże serwisów by nie byli tym zaskoczeni i mogli w stosownym czasie pozabierać swoje dane, potem nastąpi proces czyszczenia danych i w ciągu 6 miesięcy wszelkie dane o użytkownikach europejskich powinny bezpowrotnie i bez śladu zniknąć, a domeny tych serwisów byłyby wówczas niedostępne na terytorium UE. 7. Gotówka powinna być honorowana ponad płatności bezgotówkowe, nigdy zaś odwrotnie. 8. Należy przywrócić funkcjonowanie budek telefonicznych( najlepiej w miejsce stacji roweru miejskiego, i tak większość ludzi korzysta z własnych rowerów, co do tego nie ma wątpliwości) - to zapewni obywatelom wolność, gdy zapomną ze sobą wziąć komórki mogą udać się do automatu, wpłacić drobne i porozmawiać albo wyrobić kartę abonamentową by przez okres miesiąca lub kilku miesięcy rozmawiać bez limitu a potem kartę doładować. 9.Człowiek ma robić, człowiek ma myśleć - nie ma zgody na pozbawianie większości miejsc pracy ludzi i wypierania całych zawodów na rzecz zastąpienia myślenia ludzkiego algorytmami a pracy własnej jedynie maszynami/robotyzacją. Europa wreszcie pokazałaby, że nie pozwoli dyktować sobie ani swoim obywatelom polityki zmierzającej do technokratyzmu i cyfrowego komunizmu - zarówno Chiny jak i USA byłby w szoku. Wkurzony byłby także Izrael i to jeszcze jak.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.204.172.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!