Polski Produkt Przyszłości po raz 24. Ambicje, prestiż i nagrody

Polski Produkt Przyszłości po raz 24. Ambicje, prestiż i nagrody
Docenione zostaną rozwiązania, które oferują nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby odbiorców, o dużym potencjale rynkowym oraz o pozytywnym wpływie na środowisko. Fot. mat. PARP
  • Autor: Materiał partnera
  • Dodano: 10-11-2021 13:15

Tytuł „Polski Produkt Przyszłości”, który od ponad 20 lat przyznawany jest w konkursie, to doskonałe narzędzie promocyjne. Dzięki niemu rozgłos w kraju i daleko poza jego granicami zdobyło wiele innowacyjnych produktów tworzonych w Polsce. Twórcy innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii mogą zgłaszać się do organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu „Polski Produkt Przyszłości” już po raz 24. Na zwycięzców oprócz prestiżu czekają też nagrody finansowe.

  • 24 edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości” już trwa; przedsiębiorcy, instytuty badawcze i naukowe oraz uczelnie mogą zgłaszać projekty do 6 grudnia 2021 roku. Na zwycięzców czeka 600 tys. zł.
  • - Jedną z największych zasług organizowanego od ponad dwudziestu lat konkursu jest wskazywanie polskim przedsiębiorcom i naukowcom ścieżek do osiągania wspólnych sukcesów - mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBiR.
  • - Po ponad 20 latach tytuł „Polski Produkt Przyszłości” niesie ze sobą prestiż. Wszystko za sprawą naprawdę wysokiego poziomu rywalizacji między uczestnikami - mówi Mikołaj Różycki, p.o. prezes PARP.
W ramach obecnej 24. edycji konkursu „Polski Produkt Przyszłości” wybrane i nagrodzone zostaną jak zawsze najciekawsze, najbardziej innowacyjne i odpowiadające na potrzeby współczesnego świata rozwiązania. Takie, które mogą stać się wizytówką Polski i polskich innowatorów, a także stanowić potwierdzenie potencjału gospodarczego naszego kraju.

Prestiż i konkurencyjność dla laureatów i gospodarki

Docenione zostaną rozwiązania, które oferują nowe funkcjonalności odpowiadające na potrzeby odbiorców, o dużym potencjale rynkowym oraz o pozytywnym wpływie na środowisko. Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii, podkreśla rolę innowacyjności w gospodarce.

- Innowacyjna gospodarka odgrywa dzisiaj kluczową rolę w umacnianiu konkurencyjności naszego kraju na arenie międzynarodowej i na rynkach światowych. Dzieje się tak dzięki kreatywności, pomysłowości polskich przedsiębiorców. Efekty ich pracy możemy zobaczyć, ocenić i docenić właśnie dzięki takim konkursom, jak „Polski Produkt Przyszłości”. To znakomity przykład tego, jak wiele korzyści może przynieść polskiej gospodarce współpraca świata nauki i biznesu oraz jak dużo satysfakcji przynosi jego uczestnikom, laureatom i zwycięzcom - mówi Grzegorz Piechowiak.

- 24. edycja konkursu z pewnością zaskoczy nas kolejnymi innowacjami, wyrobami i technologiami, które napawają dumą. Polacy myślą innowacyjnie i nie boją się rywalizacji na międzynarodowym poziomie. Współpraca sektora B+R i biznesu zdecydowanie opłaca się nam wszystkim i warto wspierać ją na każdym etapie - od pomysłu po jego realizację - mówi Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wdrożenie innowacyjnego produktu to zwieńczenie długotrwałego i żmudnego procesu. Zwycięzcy konkursu wyznaczają trendy w swoich dziedzinach i ścieżki dla innych innowacyjnych pomysłów, a co ważne - promują przy tym polską myśl techniczną i technologiczną.


- Jedną z największych zasług organizowanego od ponad dwudziestu lat konkursu jest wskazywanie polskim przedsiębiorcom i naukowcom ścieżek do osiągania wspólnych sukcesów. Dlatego po raz kolejny serdecznie zachęcam wszystkich innowatorów do nadsyłania zgłoszeń. To naprawdę niepowtarzalna okazja, aby znaleźć się w zaszczytnym gronie laureatów Polskiego Produktu Przyszłości, czyli osób, które reprezentują najlepszą polską myśl technologiczną - mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski Produkt Przyszłości po raz 24. Ambicje, prestiż i nagrody

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.198.214
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!