Amberlo, litewski start-up oferujący oparte o chmurę oprogramowania dla prawników, pozyskał inwestycję w wysokości 1 mln euro na rozwój działalności w Polsce i UE. Wiodącym inwestorem jest fundusz Iron Wolf Capital z Litwy, wspierany przez Next Road Ventures i Corvus Ventures z Polski, 70 Ventures z Litwy, a także kilku prywatnych inwestorów.
Zobacz także: HiPets pozyskał 2,7 mln zł dofinansowania na rozwój
Oszczędności dzięki informatyzacji
- Amberlo umożliwia kompleksowe zarządzanie firmą prawniczą, w tym zapewnia funkcje systemu CRM, ułatwia planowanie, zarządzanie zespołem i pracą grupową, zarządzanie obsługiwanymi sprawami, dokumentami, a także rejestrowanie i rozliczanie godzin pracy - mówi Aidas Kavaliauskas założyciel i dyrektor generalny Amberlo.
Czytaj również: 10 menedżerów o przyszłości start-upów w 2021 r.
- Oszczędności wynikające z informatyzacji tych zadań, umożliwiają każdej kancelarii zwiększenie liczby rozliczanych godzin o 20-30 proc. na miesiąc, co przekłada się na ponad 1000 proc. zwrotu z inwestycji w ciągu zaledwie jednego roku - przekonuje Aidas Kavaliauskas.
Powiększenie zespołu w Polsce
Najbliższe plany Amberlo, jak podano, obejmują powiększenie zespołu w Polsce, który obecnie liczy 3 osoby, a także otwarcie biura w Warszawie w lutym.
- Dzięki naszej inwestycji Amberlo będzie mógł jeszcze szybciej rozwijać się na głównych rynkach europejskich - w Polsce, Hiszpanii i Niemczech. Oczekuje się, że światowy rynek oprogramowania legal tech eksploduje w nadchodzących latach - od 1 miliarda euro dziś do 12 mld euro w 2026 roku - powiedział Žygimantas Susnys, partner w Iron Wolf Capital.
- Zdecydowaliśmy się zainwestować w Amberlo po rozmowie z kilkunastoma polskimi prawnikami i uświadomieniu sobie, że branża prawna jest daleko w tyle za innymi w zakresie wdrażania nowych technologii - powiedział Maciej Kowalczyk, Partner Zarządzający w Corvus Ventures.
- Widzimy duży potencjał w przestrzeni technologii prawnych, ponieważ potrzeba cyfryzacji tej branży jest ogromna. Według dostępnych danych, ponad połowa kancelarii prawnych nie korzysta z żadnego dedykowanego oprogramowania - powiedziała Ewa Chronowska, partner w Next Road Ventures.