Polskie startupy już niedługo w Nevadzie. Jedyny taki program akceleracyjny z USA

Polskie startupy już niedługo w Nevadzie. Jedyny taki program akceleracyjny z USA
fot. NCBR
  • Autor: Artykuł dostarczony przez NCBR
  • Dodano: 25-02-2022 12:43

Startupy uczestniczące w programie akceleracyjnym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ze Stanem Nevada właśnie zaprezentowały się przed inwestorami z Polski i USA. Wystąpienia odbyły się podczas Demo Day w Warszawie. Już tylko krok dzieli polskich innowatorów od wyjazdu do Nevady, który otworzy szansę zaistnienia na rynku amerykańskim i globalnym.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
Działanie akceleracyjne NCBR-NAP ma umożliwić rozpoczęcie długofalowej współpracy między firmami i instytucjami z Polski i Stanu Nevada w różnych obszarach innowacyjności takich jak np. medycyna, edukacja, innowacyjne rolnictwo. Ma to przyczynić się do komercjalizacji oferowanych rozwiązań technologicznych oraz wspierania kooperacyjnych form działalności B+R.

Solidna dawka wiedzy


Luty 2022 roku to czas kluczowego etapu w programie NCBR-NAP, bezpośrednio poprzedzającego wybór startupów, które wezmą udział w akceleracji w Nevadzie. W połowie miesiąca w Warszawie odbył się Bootcamp Warsaw, będący dla startupów czasem intensywnych warsztatów, pracy
w grupach, konsultacji eksperckich i dyskusji. W ciągu 4 dni spotkań z ekspertami z Polski i USA firmy poznały również ofertę i specyfikę Stanu Nevada.

Ta dawka wiedzy miała posłużyć startupom do przygotowania swoich wystąpień podczas Demo Day, który odbył się 24 lutego.

- Dziesięć podmiotów spośród reprezentowanych przez Państwa będzie miało szansę wziąć udział
w programie akceleracyjnym w Reno i Las Vegas w Nevadzie. Ale o tym, kto to będzie zadecydują dzisiejsze wystąpienia i prezentacje. – mówiła podczas otwarcia Demo Day Agnieszka Ratajczak, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej w NCBR – W czasie Bootcamp Warsaw uczyli się Państwo, jak najlepiej promować i sprzedawać swój innowacyjny produkt lub usługę na rynku amerykańskim. Jak pozyskać zagranicznego inwestora, jak zarejestrować firmę w USA. Teraz nadszedł czas, aby sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i spróbować szczęścia w Srebrnym Stanie, jak nazywana jest Nevada. Życzę powodzenia - dodała.

O tym, że NCBR dostrzega wyzwania stojące przed nauką i biznesem mówił również Adam Kostrzewa, prezes Akces NCBR, spółki, która jest nową inicjatywą Centrum, mającą wspierać komercjalizację
i uzupełniającą ofertę Centrum o działanie dotąd nieobecne.

– Przedsięwzięcie „Akcelerator NCBR” powstało z myślą o projektach dotyczących zaawansowanych technologii, z istotnym wkładem B+R, budujących konkurencyjność polskiej gospodarki. Chcemy w ten sposób wypełnić lukę w formule wspierania działalności badawczo-rozwojowej skierowanej na komercjalizację - wśród dotąd dostępnych narzędzi i programów klienci NCBR nie znajdowali instrumentu, który obok możliwości finansowania oferowałby wsparcie poprzez wiedzę i mentoring, potrzebne do przygotowania skutecznego modelu biznesowego dla danego przedsięwzięcia. Pracujemy nad uruchomieniem, jeszcze w tym roku, pierwszych programów akceleracyjnych, opartych na przejrzystych zasadach uczestnictwa i skutecznych instrumentach wsparcia. – powiedział Adam Kostrzewa, prezes zarządu Akces NCBR sp. z o.o. – Będziemy równocześnie wykorzystywać wieloletnią ekspertyzę NCBR w sferze B+R, łącząc ją z doświadczeniami biznesowymi i rynkowymi, aktywizując podaż wartościowych polskich projektów B+R do komercjalizacji. Ponadto Akces NCBR będzie sięgać do najlepszych praktyk międzynarodowych ośrodków wspierania B+R i innowacji, dążąc do zapewnienia polskim naukowcom i przedsiębiorcom najlepszej wiedzy oraz szans na umiędzynarodowienie przygotowywanych rozwiązań i projektów – dodał.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polskie startupy już niedługo w Nevadzie. Jedyny taki program akceleracyjny z USA

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.92.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!