PARTNERZY PORTALU

Portfel zamówień Infovide-Matrix o 10 proc. wyższy r/r

Portfel zamówień Infovide-Matrix o 10 proc. wyższy r/r
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP
  • Dodano: 07-01-2011 10:49

Obecny portfel zamówień Infovide-Matrix na 2011 r. ma wartość powyżej 30 mln zł i jest o około 10 proc. wyższy r/r. Spółka widzi ożywienie zamówień z sektora energetycznego i finansowego i liczy na wzrost w tym roku. W I kw. 2011 r. Infovide-Matrix nie przeprowadzi żadnych istotnych akwizycji - poinformował PAP Borys Stokalski, wiceprezes spółki. Z wypowiedzi wiceprezesa wynika, że Infovide-Matrix może nie wypłacić dywidendy z zysku za 2010 r.

"Nasz backlog na ten rok ma wartość powyżej 30 mln zł i jest o około 10 proc. wyższy r/r. Widzimy kilka pozytywnych czynników na ten rok. Widać większy popyt w energetyce i finansach, gdzie backlog jest wyraźnie wyższy. Liczymy też na większe zamówienia z sektora publicznego. Pracujemy nad umocnieniem naszej pozycji w telekomunikacji po tegorocznym spadku przychodów. Telekomunikacja pozostaje dla Infovide-Matrix największym sektorem" - powiedział PAP Stokalski.

"Widząc pewne ożywienie w zamówieniach uruchamiamy w tej chwili rekrutację nowych pracowników" - dodał.

Infovide-Matrix zakłada poprawę wyników w 2011 r., po niezbyt udanym minionym roku. Wiceprezes nie wyklucza wypracowania wyników porównywalnych do tych z 2009 r., ale jednocześnie zwraca uwagę na zagrożenia.

"Nasz plan na bieżący rok to poprawa wyników finansowych i wzrost - oczywiście bardziej punktem odniesienia są wyniki 2009 r. niż rezultaty 2010 r. Szansa na wypracowanie wyników zbliżonych to tych z 2009 r. oczywiście jest, ale należy pamiętać o wielu ryzykach w sferze makro, które mogą negatywnie wpłynąć na działalność także naszej firmy" - powiedział.

W 2009 r. Infovide-Matrix miała 12,9 mln zł zysku netto, 18,9 mln zł zysku operacyjnego i 230,7 mln zł przychodów.

Informatyczna spółka od dłuższego czasu prowadzi prace nad akwizycjami. W najbliższym czasie nie należy oczekiwać jednak żadnych transakcji, gdyż najpierw musi ona zapewnić sobie bezpieczne finansowanie.

"Prace nad akwizycjami trwają, są one częścią naszej strategii. Warunkiem niezbędnym do tego, aby móc je zrealizować jest trwały wzrost naszej EBITDA do poziomu, który zapewnia nam bezpieczne finansowanie z kredytu. W chwili obecnej nie zrobimy emisji i musielibyśmy zaciągnąć dług. Bezpieczeństwo po stronie finansowej jest warunkiem koniecznym ewentualnej akwizycji. Z tego punktu widzenia na pewno nie należy spodziewać się żadnych istotnych akwizycji w I kw. tego roku" - powiedział wiceprezes.

"Jeśli chodzi o projekty akwizycyjne to aktualne są tematy, o których informowaliśmy w 2010 r. Po stronie potencjalnych partnerów są obecnie rozwiązywane problemy właścicielskie, a po naszej strony trwa przygotowanie do finansowania. Niezależnie od tego poszukujemy też innych partnerów, którzy wzbogaciliby naszą ofertę o pewne rozwiązania" - dodał.

Infovide-Matrix z zysku za 2009 r., jak i z zysku za 2008 r. wypłaciła po 3,55 mln zł dywidendy, co dało 0,3 zł na akcję. Z wypowiedzi wiceprezesa wynika, że spółka może nie wypłacić dywidendy z zysku za 2010 r.

"Nie mamy obecnie żadnej rekomendacji odnośnie podziału zysku za 2010 r. Zatrzymanie wypracowanych nadwyżek w firmie pozwoli lepiej obsłużyć wzrost, którego spodziewamy się w tym roku" - powiedział.

Infovide-Matrix nie podsumowała jeszcze IV kw. 2010 r., tym samym nie są znane dokładnie całoroczne rezultaty.

"Nie mamy jeszcze posumowanego grudnia, gdyż cały czas trwa fakturowanie. Wynik IV kw. powinien być zgodny z naszymi oczekiwaniami. Pozytywne tendencje obserwowane w trzecim kwartale były kontynuowane. Na pewno zwiększyliśmy sprzedaż usług, spadła natomiast sprzedaż technologii" - powiedział Stokalski.

"Prognozę na 2010 r. z ostatniej rekomendacji DM IDM SA na poziomie 3,9 mln zł zysku netto oceniam jako dość realistyczną" - dodał.

Po III kw. 2010 r. Infovide-Matrix miała 0,1 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom spółki, 6 mln zł zysku operacyjnego i 131,6 mln zł przychodów.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Portfel zamówień Infovide-Matrix o 10 proc. wyższy r/r

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.211.84.185
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!