PARTNERZY PORTALU

Pracownicy NCBR przekażą nagrodę EUIPA na pomoc dla Ukrainy

Pracownicy NCBR przekażą nagrodę EUIPA na pomoc dla Ukrainy
fot. NCBR
  • Autor: Artykuł dostarczony przez NCBR
  • Dodano: 04-03-2022 07:00

W związku z trwającą inwazją Rosji na Ukrainę, pracownicy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zdecydowali o przeznaczeniu 25 tys. euro pochodzących z nagrody European Innovation Procurement Awards (EUIPA) na wsparcie działań pomocowych na rzecz Ukrainy.

- W całej Polsce trwa ogólnonarodowa mobilizacja na rzecz pomocy Ukrainie. Gratuluję i dziękuję pracownikom NCBR, którzy postanowili dołożyć swoją „cegiełkę” do tego wielkiego i wspaniałego zrywu pomocowego. Wszystkie tego typu działania i inicjatywy to kolejny dowód na olbrzymią moc partnerstwa, współpracy, solidarności i prostej ludzkiej życzliwości - mówi dr Remigiusz Kopoczek, p.o. dyrektora NCBR. Ukraina to dla NCBR ważny partner we współpracy badawczo-rozwojowej, z którym łączy nas m.in. potrzeba harmonijnego, zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego. Do naszych ukraińskich przyjaciół i partnerów kierujemy przy tej okazji wyrazy pełnego wsparcia i solidarności  – dodaje dyrektor Kopoczek.

Nagroda EUIPA została przyznana Centrum w listopadzie 2021 za innowacyjną strategię zamówień publicznych, w ramach której NCBR prowadzi Przedsięwzięcia z obszaru Europejskiego Zielonego Ładu.

- W obliczu tak poważnego kryzysu gospodarczego i humanitarnego, nie możemy zostać obojętni. Chcemy wesprzeć naszych sąsiadów i okazać solidarność z narodem ukraińskim – mówi Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w NCBR, odpowiedzialnego za wdrażanie innowacyjnej formuły zamówień przedkomercyjnych, wyróżnionej nagrodą EUIPA. – Od ponad 2 lat intensywnie pracujemy na rzecz rozwijania nowoczesnych form wspierania innowacji. Cieszymy się, że pozytywne efekty tej pracy i otrzymanej dzięki temu nagrody posłużą tym, którzy teraz najbardziej potrzebują realnej pomocy. Decyzję o przekazaniu nagrody podjął wspólnie cały zespół zaangażowany w projekt bez chwili zastanowienia. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pracować z takimi ludźmi – dodaje. 

W listopadzie ub.r. NCBR informowało, że otrzymało nagrodę w pierwszej edycji konkursu European Innovation Procurement Awards za nowatorskie finansowanie innowacji. Była to pierwsza edycja konkursu EUIPA, zorganizowanego przez Europejską Radę ds. Innowacji w ramach programu Horyzont Europa. NCBR ubiegało się o nagrodę w kategorii „Strategia zamówień innowacyjnych”. Jury konkursu doceniło strategię nowatorskich zamówień, które Centrum zastosowało do przeprowadzenia dziewięciu przedsięwzięć badawczych, realizujących założenia Europejskiego Zielonego Ładu. Przedsięwzięcia te realizowane są od grudnia 2020 roku ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy NCBR przekażą nagrodę EUIPA na pomoc dla Ukrainy

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.81.25.170
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!