Proste i bezpłatne badanie, które pozwala sprawdzić poziom innowacji w firmie

Proste i bezpłatne badanie, które pozwala sprawdzić poziom innowacji w firmie
Badanie Dojrzałości Innowacyjnej jest pierwszym krokiem, aby dokonać diagnozy obszarów, które warto rozwijać w firmie. Fot. Shutterstock.com
  • Autor: Artykuł PFR S.A.
  • Dodano: 30-11-2022 15:32

Zespół Polskiego Funduszu Rozwoju stworzył narzędzie diagnostyczno-doradcze, które pozwala ocenić poziom dojrzałości innowacyjnej przedsiębiorstwa w trzech obszarach: rozwój innowacji, cyfryzacja i transformacja energetyczna. W Badaniu Dojrzałości Innowacyjnej wzięło udział już 130 dużych firm, które otrzymały indywidualny raport wraz z rekomendacjami ekspertów. Teraz do udziału w badaniu mogą zgłosić się także małe i średnie firmy, które chcą sprawdzić poziom swojej innowacyjności oraz otrzymać praktyczne wskazówki dla dalszego rozwoju.

Z myślą o dużych firmach przemysłowych i usługowych, rozwijających wewnętrzne procesy, PFR stworzył w 2021 roku bezpłatne narzędzie diagnostyczno-doradcze pozwalające ocenić poziom dojrzałości innowacyjnej przedsiębiorstwa m.in. w obszarach kultury organizacyjnej, cyfryzacji procesów, usług, transformacji energetycznej czy marketingu.

Obecnie po zbadaniu i obserwacjach potrzeb rynku zespół PFR rozszerzył Badanie Dojrzałości Innowacyjnej (BDI) również o sektor małych i średnich przedsiębiorstw (firma powinna zatrudniać minimum 10 pracowników), dostosowując narzędzie do specyfiki mniejszych podmiotów. Już teraz MŚP może skorzystać bezpłatnie z diagnostyki i doradztwa ekspertów PFR. 

Dlaczego warto skorzystać z BDI?

Badanie Dojrzałości Innowacyjnej jest pierwszym krokiem, aby dokonać diagnozy obszarów, które warto rozwijać w firmie, a następnie w oparciu o wyniki wybrać i wdrożyć instrumenty wspierające budowanie przewag konkurencyjnych. Uzyskany raport pozwala też ocenić firmie, na jakim poziomie jest jej innowacyjność, poprzez autoocenę obszarów oraz zakwalifikować do konkretnego typu przedsiębiorstwa: tradycyjnego, aktywnego innowacyjnie, innowacyjnego lub wysoko innowacyjnego. Wyniki przedstawiane są również na tle przedsiębiorstw z danej sekcji PKD, co pozwala porównać swój wynik z innymi organizacjami o takim samym profilu działalności. BDI opiera się na autorskiej metodyce opracowanej przez zespół PFR wzorującej się na badaniach naukowych. Usługa jest w całości bezpłatna.

Jak zgłosić firmę do BDI?

Chcąc zgłosić firmę (duża firma lub MŚP) do badania, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Badanie polega na wypełnieniu ankiet dostępnych online w 3 obszarach: innowacyjności, cyfryzacji i transformacji energetycznej. Poszczególne części badania mogą zostać wypełnione przez osoby z firmy, które są najbardziej zaznajomione z tematami.

Na podstawie udzielonych odpowiedzi, zespół PFR analizuje kondycję przedsiębiorstwa i przygotowuje raport podsumowujący, w którym znajduje się ogólna ocena dojrzałości innowacyjnej firmy, a także oceny dla poszczególnych obszarów wraz z rekomendacjami dla każdego z nich. Po otrzymaniu raportu przedstawiciele firmy mają także możliwość umówienia indywidualnego spotkania z ekspertem w celu omówienia wyników. 

Więcej informacji o projektach w ramach Sieci Firm Przyszłości PFR znajduje się na stronie.

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Proste i bezpłatne badanie, które pozwala sprawdzić poziom innowacji w firmie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.186.94
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!