Sztuczna inteligencja do 2035 roku powinna podwoić tempo wzrostu gospodarczego, przyczyniając się do ewolucji metod pracy oraz tworząc nowe relacje między ludźmi a maszynami - wskazuje firma analityczna Accenture Research. W efekcie wydajność przedsiębiorstw ma zwiększyć się nawet o 40 proc. i umożliwić pracownikom lepsze wykorzystanie czasu. Z kolei według firmy analitycznej MarketsandMarkets wartość rynku AI w samym przemyśle w minionym roku wyniosła 1,1 mld dolarów, a w 2026 osiągnie 16,7 mld dolarów.
- Różne obszary zastosowania AI, od wirtualnych asystentów po zaawansowaną robotykę, powinny spowodować głębokie zmiany w tradycyjnych łańcuchach wartości.
- Przemysł 4.0 daje firmom produkcyjnym szeroką paletę możliwości w zakresie nowych technologii, takich jak systemy informatyczne dla produkcji, technologie robotów i cobotów, analityka danych, sztuczna inteligencja czy druk 3D.
- Według firmy Autodesk w pierwszej połowie 2021 r. prawie 28 proc. firm przemysłowych w Polsce wdrożyło już rozwiązania sztucznej inteligencji, a 1/3 respondentów zadeklarowała, że w ich firmie planuje się wdrożenie AI.
- O znaczeniu sztucznej inteligencji w gospodarce dyskutować będzie grono ekspertów na konferencji EEC Trends w Warszawie 20 stycznia. Można jeszcze rejestrować swój udział w tym wydarzeniu.