Sieć 5G potrzebna od zaraz dla obywateli i gospodarki

Sieć 5G potrzebna od zaraz dla obywateli i gospodarki
Sieć 5G to szansa dla polskiej gospodarki Fot. mat. pras.

W budowie krajowej sieci 5G jesteśmy opóźnieni wobec innych krajów Unii Europejskiej, o co najmniej 3 lata. Jeśli chcemy budować przewagi technologiczne, ale także wspomóc polską gospodarkę w międzynarodowej ekspansji, rozstrzygnięcie przetargu na dostęp do częstotliwości 700 Megaherców powinno nastąpić tak szybko, jak to możliwe.

Najpóźniej do końca czerwca tego roku częstotliwość pasma 700 Megaherców powinna zostać zwolniona przez nadawców telewizyjnych. Systematycznie następują przełączenia kolejnych części kraju i wydaje się, że nie ma z tym większych problemów. Trzeba to pasmo wykorzystać, rozdysponować i zakończyć trwającą kilka lat procedurę przetargu na sieć 5G, która będzie wykorzystywać właśnie tę częstotliwość.

Nowa technologia działa w oparciu o wykorzystanie fal radiowych na wysokich częstotliwościach, a także podłączeniu do światłowodów, które są używane w celu transmitowania danych pomiędzy nadajnikami.

Kiedy mowa jest o sieci 5G, to dotyczy to nie tylko prostego, niejako automatycznego wykorzystania tak zwanego interfejsu radiowego umożliwiającego dzielenie się z odbiorcą lepszą jakością głosu czy też obrazu. 

- Sieć 5G, co warto przypomnieć, powinna być ogromnym technologicznym wsparciem biznesu i całej gospodarki. Polski przemysł powinien mieć jak najszybciej sposobność korzystania z sieci pozwalającej to wykorzystać w niemal wszystkich dziedzinach życia. Aby wyjść z pandemii i budować przewagi konkurencyjne, musimy mieć dostęp do tej sieci. Otwarte pozostaje pytanie, czy można będzie mówić o tym, że mamy już w Polsce 5G wówczas, gdy pojawi się dostęp do wszystkich częstotliwości, czy wtedy, gdy pojawią się pierwsze sygnały, że przemysł to wykorzystuje - powiedział w trakcie panelu "5G" na XIV Europejskim Kongresie Gospodarczym prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Andrzej Dulka.

Dzięki 5G możliwe będzie uruchomienie w polskiej gospodarce mechanizmów, które pozwolą na automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Coraz wyższe koszty pracy i uwarunkowania rynkowe mogą spowodować, że to, co była naszą przewagą rynkową, czyli tania siła robocza, przestanie wystarczać w międzynarodowej konkurencji o nowe rynki zbytu. Uwolnienie dostępności sieci 700 Megaherców nie rozwiąże wszystkich problemów, ale okres pandemii pokazał, że przepustowość łączy była niewystarczająca w kilkuset polskich powiatach. Nowe rozwiązania wpłyną  też na ograniczenie wykluczenia informatycznego obywateli i firm.

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (7)

Do artykułu: Sieć 5G potrzebna od zaraz dla obywateli i gospodarki

 • Dłuższa refleksja 7 2022-04-27 00:13:41
  23.”ale okres pandemii pokazał, że przepustowość łączy była niewystarczająca w kilkuset polskich powiatach.” – być może i tak, ale „pandemii” już nie ma i oby na jesieni nie było niespodzianki. Nigdy więcej czegoś podobnego lub gorszego co było w latach 2020-2021. 24.”Nowe rozwiązania wpłyną też na ograniczenie wykluczenia informatycznego obywateli i firm.” – kolejna bzdura jaką sobie lobbyści wymyślili, „wykluczenie informatyczne” obywateli i firm. To ciekawe co powiedzą w takim razie o seniorach – najliczniejszej grupie, która ma już kompletnie gdzieś te wszystkie fanaberie i wymysły, ostatnie pokolenia, które miały to szczęście, że nie zaznały i nie zaznają cyfrowych kajdan. Oni nie są i nie byli wykluczeni informatycznie, oni byli informatycznie/cyfrowo uwolnieni i niejedne pokolenia młodsze powinny wziąć z nich przykład, a wówczas nastąpi zdrowa, antycyfrowa rewolucja.
 • Dłuższa refleksja 6 2022-04-27 00:13:20
  18.”Dzięki 5G możliwe będzie uruchomienie w polskiej gospodarce mechanizmów, które pozwolą na automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych.” – tak i to nam zabierze miejsca pracy, nie ma mowy, dość tego lenistwa, nie ma mowy by roboty miały wypierać ludzi z miejsc, stanowisk, sektorów pracy całych i robić za nich, roboty mogą pomagać, wspierać ale nie wyręczać, człowiek ma pracować i ma myśleć a nie żeby algorytmy za niego pomyślały i dały gotowe rozwiązania. 19.”Coraz wyższe koszty pracy” – nie drukować pieniądza to nie będzie inflacji, drożyzny nią wywołanej i koszty pracy nie pójdą w górę a socjalizm nie wyniszczy klasy średniej i nie zrówna ludzi w nędzy, ale socjalistyczny rząd i tak swoje robi 20.”i uwarunkowania rynkowe” – uwarunkowania rynkowe bywają sztucznie modyfikowane, właśnie poprzez ingerowanie lobbingów i grup nacisku, o tym trzeba wiedzieć. 21.”mogą spowodować, że to, co była naszą przewagą rynkową, czyli tania siła robocza, przestanie wystarczać w międzynarodowej konkurencji o nowe rynki zbytu.” – nieprawda, może się okazać, że wydarzenia się jeszcze tak potoczą, że tania siła robocza to będzie coś o co zabiegać będą niejedne kraje Europy, gdyż u nich jest problem z rękami do pracy, bo mało jest młodych ludzi, Europa się starzeje, a przybysze z krajów muzułmańskich raczej do pracy się nie porywają, bardziej interesuje ich socjal i jak już to jakaś praca doraźna, krótko-etatowa, „z braku laku”. 22.”Uwolnienie dostępności sieci 700 Megaherców nie rozwiąże wszystkich problemów,” – nie rozwiąże żadnych problemów.
 • Dłuższa refleksja 5 2022-04-27 00:12:46
  14.”Aby wyjść z pandemii” – jak to? To nie wyszliśmy jeszcze z „pandemii”? Ano w sumie nie, ona ma trwać dopóki lobbyści cyfrowi, telekomunikacyjni, bezprzewodowi, bezgotówkowi nie zrealizują celów komunistów, socjalistów, marksistów, których wspierają masoni i sataniści. 15.”i budować przewagi konkurencyjne,” – kpiny, budować permanentną kontrolę, inwigilację, zniewolenie, konkurencyjność jak już to pod względem zaprowadzania zamordyzmu, bo z takim potencjałem technologicznym jakim jest 5G każdy kraj będzie mieć totalitaryzm pewny. 16.”musimy mieć dostęp do tej sieci.” – tak, a kiedy już będziemy mieć to wykorzystamy ją brutalnie przeciwko obywatelom, przećwiczymy i zdyscyplinujemy społeczeństwa tak, że będą chodzić jak w zegarku i robić co się zamordystom i psychopatom będzie żywnie podobać. 17.”Otwarte pozostaje pytanie, czy można będzie mówić o tym, że mamy już w Polsce 5G wówczas, gdy pojawi się dostęp do wszystkich częstotliwości, czy wtedy, gdy pojawią się pierwsze sygnały, że przemysł to wykorzystuje” – ani wtedy ani wtedy, gdyż 5G w Polsce nie będzie nigdy, bo ludzie tutaj bez względu na płeć, wiek, wzrost, wagę, orientację, kolor skóry, pochodzenie, rasę, religię i tak dalej widzą do czego doprowadziły nas smartfony, sieć 4G, media społecznościowe, że ten kierunek zmian nas wyniszcza, skłóca, zatruwa, zabiera nam czas, zdrowie, prywatność, wolność przy jednoczesnym rozleniwianiu, ogłupianiu, uzależnianiu.
 • Dłuższa refleksja 4 2022-04-27 00:12:15
  11.”Kiedy mowa jest o sieci 5G, to dotyczy to nie tylko prostego, niejako automatycznego wykorzystania tak zwanego interfejsu radiowego umożliwiającego dzielenie się z odbiorcą lepszą jakością głosu czy też obrazu.” – no pewnie, że nie o to chodzi, przecież to jest broń do pacyfikowania ludzi, odpowiednio operując częstotliwościami można doprowadzić kogoś do stanu euforii, podniecenia, nadpobudliwości a można równie dobrze doprowadzić człowieka do depresji, lęków, myśli samobójczych, ogólnie do mocnego obniżenia nastroju. Można wywołać omamy wzrokowo-słuchowe u kogoś, można upiec czy ugotować jeśli wiązka promieniowania będzie mocno skupiona i będzie działać w wysokim natężeniu. Głównie chodzi o to by tłumić protesty, tłumy manifestantów, buntowników – a tych będzie jeszcze dużo w ciągu tej dekady w wielu krajach na świecie. 12.”-Sieć 5G, co warto przypomnieć, powinna być ogromnym technologicznym wsparciem biznesu i całej gospodarki.” – ale nie będzie ani ogromnym technologicznym wsparciem biznesu ani całej gospodarki. Będzie „koniem trojańskim” do zaprowadzenia w krajach i ich miastach cyfrowego komunizmu i technokratyzmu. 13.”Polski przemysł powinien mieć jak najszybciej sposobność korzystania z sieci pozwalającej to wykorzystać w niemal wszystkich dziedzinach życia.” – ta jasne, tylko po to by obywatelom zafundować system kontroli inwigilacji i zniewolenia we wszystkich dziedzinach życia i funkcjonowania.
 • Dłuższa refleksja 3 2022-04-27 00:11:36
  7.”Trzeba to pasmo wykorzystać, rozdysponować i zakończyć trwającą kilka lat procedurę przetargu na sieć 5G, która będzie wykorzystywać właśnie tę częstotliwość.” – Co znaczy „trzeba”? Oj za dobrze jest tym lobbystom, nic nie trzeba, można jeśli już. A podobno sieć 5G miała na częstotliwości 700MHz działać jedynie na wsiach i małych miasteczkach, a w dużych miastach wojewódzkich na częstotliwości 3,6 GHz, zaś w największych skupiskach ludzi jak np. dworce kolejowe, centra miast, dworce autobusowe miała działać sieć częstotliwości 26 GHz. To już nic nie wiadomo. Tak czy inaczej promieniujące technologie są szkodliwe, stawianie masztów, nadajników, przekaźników tym bardziej. To jest technologia szkodliwa dla zdrowia i życia ludzi, przecząca prywatności i wolności. 8.”Nowa technologia działa w oparciu o wykorzystanie fal radiowych na wysokich częstotliwościach,” – dzięki czemu skupiając wiązkę takiego promieniowania na człowieka będzie można sprawić mu ból i cierpienie a on nawet nie będzie wiedział co mu dolega, bo przecież fal radiowych nie da się zobaczyć gołym okiem. 10.”a także podłączeniu do światłowodów, które są używane w celu transmitowania danych pomiędzy nadajnikami.” – światłowody są bezpieczne, bo jest po kablu łączność internetowa, szkodliwa jest technologia bezprzewodowa a niestety to z niej głównie będzie się składać 5G, będą nowotwory skóry, głowy, kości jak szpiczaki, chłoniaki, białaczki, czerniaki, glejaki, będą choroby z autoagresji jak cukrzyca, CHAD, ADHD, zapalenie trzustki, problemy z tarczycą, będą zawały i udary.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.237.61
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!