Słabszy kwartał Amazona

Słabszy kwartał Amazona
Amazon boryka sie m.in. z niedoborem pracowników. Fot. mat. pras.
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: DM
  • Dodano: 29-10-2021 13:02

Największa na świecie spółka e-handlu Amazon.com odnotowała w trzecim kwartale obecnego roku słabsze niż oczekiwano dochody netto i przychody. Spółka musiała się mierzyć z problemami wynikającymi z kłopotów z globalnym łańcuchem dostaw i niedoborów siły roboczej.

Według komunikatu prasowego firmy, jej zysk netto w okresie lipiec-wrzesień spadł o 50 proc., do 3,16 mld dol., w porównaniu z 6,33 mld dol. w tym samym okresie rok wcześniej. Zysk na akcję spadł do 6,12 dol. z 12,37 dol. Kwartalne przychody Amazona wzrosły o 15 proc. do 110,8 mld dol.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Słabszy kwartał Amazona

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.79.149
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!