Rola start-upów w rzeczywistości ukształtowanej przez pandemię COVID-19, warunki dla ich działalności czy znaczenie nowych technologii i innowacji dla realizacji polityki Europejskiego Zielonego Ładu - to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone na konferencji EEC Trends, w ramach bloku tematycznego EEC INNOVATION.
- Druga edycja EEC Trends odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r.
- Treścią wydarzenia będzie debata nad głównymi trendami, które w roku 2021 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
- W EEC Trends wezmą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Debata będzie dotyczyć perspektyw i kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych trendów, które na nie wpłyną. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.
Zobacz także: Ministrowie i prezesi znanych firm na naszej konferencji
Konferencja EEC Trends będzie okazją do dyskusji na temat trendów, które wyznaczają kierunek zmian w polskiej i europejskiej gospodarce. Nie zabraknie również miejsca do rozmów o tym, co na co dzień nurtuje wszystkich. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych gospodarczych skutków pandemii, weryfikacji przewidywań z przeszłości, a także – co może najistotniejsze – nakreśleniu postcovidowych scenariuszy.
Start-upy i zielone innowacje
Sporo uwagi na EEC Trends zostanie poświęconej start-upom. W ramach kierunku tematycznego EEC INNOVATION uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak start-upy radzą sobie w nowej rzeczywistości, ukształtowanej przez pandemię COVID-19. Odpowiedzi poszukają m.in. Karolina Buratyńska, general manager w Biotts oraz Przemysław Pączek, prezes Nevomo w ramach debaty „Start-upy w nowej rzeczywistości”.Choć początkowo wydawało się, że inwestorzy mogą gwałtownie obciąć finansowe zasilanie młodych, innowacyjnych przedsięwzięć, to jednak 2020 rok zakończył się rekordami na polskim rynku venture capital.
W 2020 roku 153 fundusze venture capital sfinansowały na polskim rynku równo 300 spółek - wynika z raportu przygotowanego przez PFR Ventures oraz Innovo Venture Partners. Suma inwestycji sięgnęła 2,1 mld zł, wobec 1,2 mld zł rok wcześniej.
Jedną z większych rund finansowania zaliczył w ostatnim czasie start-up Booksy. W rundzie C swego finansowania firma zgromadziła właśnie 70 mln dolarów. Łącznie Booksy pozyskało już blisko 120 milionów dolarów. Oznacza to rekord wśród polskich start-upów na tym etapie rozwoju i największy w historii spółki zastrzyk pieniędzy od międzynarodowych inwestorów. Rundę wsparły Cat Rock Capital i Sprints Capital, które dotąd zainwestowały m.in. w Revolut, Vinted, Takeaway i Pyszne.pl.
Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na dalszą globalną ekspansję i wzmocnienie pozycji za granicą - w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz na pozostałych rynkach europejskich. Firma nie wyklucza przy tym przejęć.
Stefan Batory, prezes i współzałożyciel Booksy, opowie podczas EEC Trends, ile pracy musiał włożyć w pozyskanie takiego finansowania i jakie czynniki są decydujące w budowie start-upy, który aspiruje do miana pierwszego polskiego jednorożca (start-upu, którego wartość osiągnie poziom 1 mld dolarów).