Start-upy rozpychają sią w nowej rzeczywistości

Start-upy rozpychają sią w nowej rzeczywistości
Mimo pandemii finansowanie polskich start-upów rośnie Fot. Shutterstock, Inc.
  • Autor: Paweł Szygulski
  • Dodano: 13-02-2021 05:59

Rola start-upów w rzeczywistości ukształtowanej przez pandemię COVID-19, warunki dla ich działalności czy znaczenie nowych technologii i innowacji dla realizacji polityki Europejskiego Zielonego Ładu - to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone na konferencji EEC Trends, w ramach bloku tematycznego EEC INNOVATION.

  • Druga edycja EEC Trends odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r.
  • Treścią wydarzenia będzie debata nad głównymi trendami, które w roku 2021 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
  • W EEC Trends wezmą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. Debata będzie dotyczyć perspektyw i kierunków rozwoju polskiej gospodarki oraz głównych trendów, które na nie wpłyną. ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.
Nowe kierunki i najważniejsze trendy kształtujące przyszłość polskiej i europejskiej gospodarki to kluczowe tematy konferencji EEC Trends, poprzedzającej majowy Europejski Kongres Gospodarczy (EEC). Udział w debacie pod patronatem WNP.PL, która odbędzie się w formule online 17-18 lutego 2021 r., zapowiedzieli przedstawiciele rządu, ludzie biznesu i nauki.

Zobacz także: Ministrowie i prezesi znanych firm na naszej konferencji

Konferencja EEC Trends będzie okazją do dyskusji na temat trendów, które wyznaczają kierunek zmian w polskiej i europejskiej gospodarce. Nie zabraknie również miejsca do rozmów o tym, co na co dzień nurtuje wszystkich. Będzie to okazja do podsumowania dotychczasowych gospodarczych skutków pandemii, weryfikacji przewidywań z przeszłości, a także – co może najistotniejsze – nakreśleniu postcovidowych scenariuszy.

Start-upy i zielone innowacje

Sporo uwagi na EEC Trends zostanie poświęconej start-upom. W ramach kierunku tematycznego EEC INNOVATION uczestnicy dyskusji spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak start-upy radzą sobie w nowej rzeczywistości, ukształtowanej przez pandemię COVID-19. Odpowiedzi poszukają m.in. Karolina Buratyńska, general manager w Biotts oraz Przemysław Pączek, prezes Nevomo w ramach debaty „Start-upy w nowej rzeczywistości”.

Choć początkowo wydawało się, że inwestorzy mogą gwałtownie obciąć finansowe zasilanie młodych, innowacyjnych przedsięwzięć, to jednak 2020 rok zakończył się rekordami na polskim rynku venture capital.

W 2020 roku 153 fundusze venture capital sfinansowały na polskim rynku równo 300 spółek - wynika z raportu przygotowanego przez PFR Ventures oraz Innovo Venture Partners. Suma inwestycji sięgnęła 2,1 mld zł, wobec 1,2 mld zł rok wcześniej.

Jedną z większych rund finansowania zaliczył w ostatnim czasie start-up Booksy. W rundzie C swego finansowania firma zgromadziła właśnie 70 mln dolarów. Łącznie Booksy pozyskało już blisko 120 milionów dolarów. Oznacza to rekord wśród polskich start-upów na tym etapie rozwoju i największy w historii spółki zastrzyk pieniędzy od międzynarodowych inwestorów. Rundę wsparły Cat Rock Capital i Sprints Capital, które dotąd zainwestowały m.in. w Revolut, Vinted, Takeaway i Pyszne.pl.

Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na dalszą globalną ekspansję i wzmocnienie pozycji za granicą - w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz na pozostałych rynkach europejskich. Firma nie wyklucza przy tym przejęć.

Stefan Batory, prezes i współzałożyciel Booksy, opowie podczas EEC Trends, ile pracy musiał włożyć w pozyskanie takiego finansowania i jakie czynniki są decydujące w budowie start-upy, który aspiruje do miana pierwszego polskiego jednorożca (start-upu, którego wartość osiągnie poziom 1 mld dolarów).

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Start-upy rozpychają sią w nowej rzeczywistości

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.40.122
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!