Strategiczna informatyczna inwestycja grupy PGE

Strategiczna informatyczna inwestycja grupy PGE
Krzysztof Jarosz, prezes zarządu PGE Systemy, stwierdził w DGP, że podobnie jak telekomunikacja, energetyka musi w najbliższych latach przygotować się do świadczenia elastycznych usług konwergentnych. Fot. mat. pras archiwum
 • Autor: Artykuł partnerski
 • Dodano: 04-02-2022 15:59

PGE prowadzi obecnie przetarg na zakup systemu CRM i billingu. Jego wdrożenie pozwoli na nowoczesną obsługę klientów spółek PGE Obrót i PGE Dystrybucja, w których biznesie zachodzą duże zmiany, związane m.in. z rozwojem PV.

 • Krzysztof Jarosz, prezes zarządu PGE Systemy podkreśla, że zakup nowego, kompleksowego systemu CRM i bilingu ma szczególne znaczenie dla grupy PGE. 
 • Prezes nie kryje, że przetarg na zakup wskazanych rozwiązań został objęty ochroną antykorupcyjną i zaznacza, że jeśli któryś z potencjalnych wykonawców nie ma kompetencji do budowy oczekiwanego przez Grupę PGE  systemu w wymaganym czasie to "nie będzie mógł świadczyć dla nas tych usług".
 • Krzysztof Jarosz zaznaczył, że "nie każda firma oferująca narzędzia IT spełnia wymagania dotyczące naszego zamówienia", którego wartość (kwota) to kilkaset milionów złotych i dlatego przetarg objęty jest Prawem Zamówień Publicznych i tarczą antykorupcyjną.
Krzysztof Jarosz, prezes zarządu PGE System, w wywiadzie opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej (DGP)  wskazuje, że rynek usług energetycznych w związku m.in. z automatyzacją, cyfryzacją czy rozwojem OZE, dynamicznie się rozwija, a jednocześnie musi się mierzyć z koniecznością przetwarzania dużych ilości danych o klientach.

- To wszystko sprawia, że podobnie jak telekomunikacja, energetyka musi w najbliższych latach przygotować się do świadczenia elastycznych usług konwergentnych. Łatwość i szybkość ich wprowadzania zależy w dużym stopniu od strategii rozwoju architektury informatycznej. Częścią tych działań jest wdrożenie dojrzałych systemów bilingowych oraz CRM, kluczowych dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstw sieciowych, m.in. z branży energetycznej - wskazuje w DGP Krzysztof Jarosz.

Emocje wokół przetargu 

Prezes PGE Systemy podkreślił, że  PGE jako jedna z największych firm energetycznych, potrzebuje kompleksowych, komplementarnych narzędzi informatycznych o bardzo wysokim poziomie skalowalności.

- Nie każda firma oferująca narzędzia IT spełnia wymagania dotyczące naszego zamówienia. Jego kwota to kilkaset milionów złotych, dlatego przetarg objęty jest Prawem Zamówień Publicznych i tarczą antykorupcyjną, ponieważ chcemy, żeby był jak najbardziej transparentny – stwierdził w DGP Krzysztof Jarosz. 

Podał, że umowę uprawniającą do wglądu w dokumentację zakupową podpisały zainteresowane firmy z sektora technologicznego, „również takie, z którymi współpracujemy od lat”.

- Jednak wokół postępowania pojawiły się emocje wywołane przez niektórych potencjalnych wykonawców, nawet tych, którzy nie zgłosili się do postępowania. Finalnie złożono dwie oferty, aktualnie podlegają one ocenie i weryfikacji Komisji Przetargowej PGE, zgodnie z przepisami prawa- powiedział w  DGP Krzysztof Jarosz. 

Przyznał, że objecie przetargu  ochroną antykorupcyjną to nie jest standardowe działanie, ale jak powiedział  „zdecydowaliśmy się na to z uwagi na przedmiot i kwotę zamówienia. Naszym celem jest wyłonienie wiarygodnego wykonawcy. To dla nas bardzo ważne, żeby proces zakupowy przebiegał bezpiecznie”.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Strategiczna informatyczna inwestycja grupy PGE

 • Piotr Prosument bez Sieci 2022-02-07 14:58:14
  Ten ,,przetarg" to pozoracja,to przeciąganie w czasie procesów modernizacyjnych, które są blokowane.
 • Ochrona antykorupcyjna hahaha 2022-02-05 10:30:29
  To znaczy: kasa poszła inną ścieżką

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.147.50
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!