Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję drzwi i ościeżnic

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję drzwi i ościeżnic
mat.pras.
  • Autor: Artykuł HPE Enterprise Services
  • Dodano: 05-11-2021 11:27

Polski producent stolarki drzwiowej, firma Invado, zwiększa niezawodność produkcji z pomocą narzędzia HPE InfoSight. Dzięki sztucznej inteligencji może nie tylko wykrywać i szybciej reagować na błędy, ale także skutecznie je przewidywać. Automatyzacja pracy, zmniejszenie liczby błędów i odciążenie działu IT zapewnia firmie możliwość szybkiej reakcji na potrzeby klienta oraz zmiany na rynku.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak wprowadzenie sztucznej inteligencji od HPE w firmie produkującej drzwi i ościeżnice wpłynęło na rozwój i zwinność działania.
  • Jak wyglądał proces wprowadzenia rozwiązań od HPE w firmie Invado.
  • Jakie zmiany odnotowało Invado po wprowadzeniu innowacji.

Invado specjalizuje się w produkcji drzwi i ościeżnic, które z powodzeniem sprzedaje zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy. By móc się rozwijać, potrzebuje niezawodnych systemów pamięci masowej o niezakłóconej dostępności. Odpowiednie składowanie informacji ma kluczowe znaczenie dla poprawnego działania najważniejszych systemów produkcyjnych, aplikacji do analizy danych biznesowych oraz baz danych programu Microsoft SQL Server.

Zapewnia to właśnie rozwiązanie HPE Nimble Storage, dostosowane do specyfiki biznesu i potrzeb producenta drzwi. Działa ono w postaci zespołu dwóch centrów danych. Para wirtualnych macierzy HPE Nimble Storage jest środowiskiem pracy dla kilkudziesięciu maszyn wirtualnych, zapewniając bezproblemową obsługę wszystkich narzędzi informatycznych, które wykorzystuje Invado.

Sztuczna inteligencja w służbie analityki danych

Dodatkowo HPE Nimble Storage zostało wyposażone w narzędzie HPE InfoSight, czyli moduł sztucznej inteligencji (AI) do analizy predykcyjnej. Umożliwia on analizę danych w przedsiębiorstwie w celu przewidywania przyszłych zdarzeń biznesowych. Dzięki temu Invado może podejmować lepsze decyzje biznesowe, opierając się na faktach, a nie na intuicji. Wnioski dostarczane przez rozwiązanie HPE InfoSight wykorzystywane są podczas dodawania kolejnych maszyn wirtualnych do macierzy HPE Nimble Storage.

Dzięki kompresji i deduplikacji osiągnięto redukcję wolumenu danych w stosunku 3,2:1. Innymi słowy, udało się zwolnić dodatkowe zasoby pamięci przy jednoczesnym wzroście efektywności wykorzystania posiadanych dysków.

– Dzięki efektywności przetwarzania danych, jaką oferuje platforma HPE Nimble Storage, mogliśmy dodawać kolejne maszyny wirtualne do obsługi nowych procesów pojawiających się wraz z rozwojem firmy bez konieczności powiększania magazynów danych. Za pomocą rozwiązania HPE InfoSight możemy łatwo sprawdzać dostępne zasoby przed dodaniem maszyn wirtualnych, co jest ogromnie pomocne – mówi Adrian Matusek, specjalista IT w Invado.

Przekształcenie danych w przewagę konkurencyjną

Sztuczna inteligencja od HPE InfoSight co sekundę zbiera i analizuje w czasie rzeczywistym dane z ponad 100 tys. systemów rozlokowanych na całym świecie.

Platforma InfoSight na podstawie obserwacji, uczenia się i analizy tych wszystkich danych przewiduje potencjalne problemy i zapobiega im, zanim użytkownik w ogóle ma szanse zdać sobie sprawę, że taki potencjalny problem może zaistnieć – tłumaczy Tomasz Szewczyk,  Territory Sales Manager w Hewlett Packard Enterprise.

Uczenie maszynowe sprawia, że z każdym dostarczonym rozwiązaniem system staje się inteligentniejszy i bardziej samowystarczalny, a marka Invado może być o krok przed konkurencją.

HPE InfoSight przewiduje i automatycznie rozwiązuje 86 proc. problemów klientów, co pozwala na poświęcanie aż 85 proc. mniej czasu na rozwiązywanie problemów.

Dostępność gwarantowana

– Mając narzędzie, które działa proaktywnie i potrafi przewidzieć komplikacje, jesteśmy w stanie zapewnić stuprocentową dostępność danych w naszych macierzach krytycznych. Dotychczas producenci pamięci masowych gwarantowali dostępność na poziomie co najwyżej zbliżonym do 100 proc. HPE dzięki swoim produktom i sztucznej inteligencji zapewnia 100 proc. dostępności. Innymi słowy, gwarantujemy ciągły dostęp do danych, bez żadnej przerwy – przekonuje Tomasz Szewczyk.

Pozwala to na optymalizację działań na wszystkich płaszczyznach biznesowych. Za sprawą wdrożenia Invado znacznie poprawiło tempo działania aplikacji do analizy danych biznesowych, która wcześniej odświeżała się aż 16 godzin. Zastosowanie rozwiązania HPE Nimble Storage pozwoliło skrócić ten czas o połowę. W efekcie firma może szybciej tworzyć raporty i analizy niezbędne do podejmowania decyzji strategicznych i optymalizacji procesów produkcyjnych.

Szczycimy się tym, że na rynku nie ma porównywalnego narzędzia do HPE InfoSight. Wykorzystujemy tutaj nasz globalny potencjał. Sztuczna inteligencja potrzebuje dużych wolumenów danych, żeby się uczyć. Dzięki wielu wdrożeniom na całym świecie jesteśmy w stanie to zapewnić – podsumowuje Tomasz Szewczyk.

Przeczytaj rozmowę o rewolucji w modelu usług IT

Pełna płynność

Niezawodność działania zapewnia kombinacja HPE Nimble Storage z systemem do wykonywania kopii zapasowych Veeam. Pozwala to minimalizować straty na wypadek wystąpienia jakiejkolwiek awarii centrum danych, a w przypadku wystąpienia zakłóceń Invado może natychmiast wznowić działalność, tracąc dane maksymalnie z pięciu minut. Gwarantuje to dużą płynność funkcjonowania firmy.

Invado dysponuje więc dziś inteligentną platformą danych, która w połączeniu ze sztuczną inteligencją HPE InfoSight zapewnia dokładny obraz działalności firmy, pozwalając na kontrolę jakości procesów, zaawansowaną predykcję i podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.
×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje produkcję drzwi i ościeżnic

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.119.61
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!