PARTNERZY PORTALU

Technologie metaverse kreują oszczędności w przemyśle

Technologie metaverse kreują oszczędności w przemyśle
- Łącząc rozszerzoną rzeczywistość z realnym światem na placu budowy, lepiej i szybciej zaprojektujemy doskonalsze rozwiązania - mówił Jacek Borek Fot. mat. pras.
  • Autor: TWO
  • Dodano: 27-04-2022 07:10

- Technologie pozwalają nam uczestniczyć w wydarzeniach, do których normalnie nie mamy dostępu. To kolejny etap, w którym możemy poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy znacznie szybciej i dużo bardziej efektywnie - powiedział Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Metaverse ma być cyfrowym odwzorowaniem świata fizycznego na wszystkich jego poziomach. To sieć wirtualnych światów 3D skoncentrowana na interakcji za pośrednictwem mediów społecznościowych. O technologiach napędzających alternatywną, cyfrową rzeczywistość dyskutowano podczas debaty „Metaverse - nowy wirtualny świat”, która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Metaverse wykorzystuje nowe możliwości technologiczne, jak blockchain, wirtualna rzeczywistość czy rzeczywistość rozszerzona, do tego, aby fundamentalnie zmienić sposób interakcji z klientami, sposób dostarczania usług, sposób pracy i zarzadzania przedsiębiorstwem - mówił Jacek Borek, dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Jak przekonywał, technologie pozwalają nam uczestniczyć w wydarzeniach, do których normalnie nie mamy dostępu. To kolejny etap, w którym możemy poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy znacznie szybciej i dużo bardziej efektywnie.

- Łącząc rozszerzoną rzeczywistość z realnym światem na placu budowy, lepiej i szybciej zaprojektujemy doskonalsze rozwiązania - tłumaczył dyrektor zarządzający Accenture Technology w Polsce.

Kolejnym przykładem są cyfrowe bliźniaki w przemyśle, np. pieca hutniczego, którego remont może kosztować nawet kilka milionów dolarów.

- Dzięki oczujnikowaniu pieca, czyli stworzeniu jego cyfrowego bliźniaka, możemy zaoszczędzić te pieniądze, gdyż urządzenie będzie pracowało bardziej efektywnie i przy tym dłużej. To przecież są realne pieniądze, wykreowane przez technologie napędzające metaverse - podkreślił Jacek Borek.

*Artykuł powstał podczas debaty „Metaverse - nowy wirtualny świat”, która odbyła się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Technologie metaverse kreują oszczędności w przemyśle

  • gość 2022-04-27 08:48:28
    Tekst sponsorowany oczywiście. Można odnieść wrażenie, że niedługo będziemy produkować stal wirtualnie z, podawanego jako przykład, pieca bliźniaka. Dodam, że nie widzę potrzeby tworzenia wirtualnego świata, ponieważ on już od wielu lat istnieje. Żyją w nim politycy oraz managementy firm oderwane od rzeczywistości. Żyją w nim kolejne młode generacje, dla których Ziemia może być płaska, COVID nie istnieje a w szpitalach leżą statyści. To tylko pokakzuje jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą tworzenie coraz głębszej wirtualnej rzeczywistości. Jesteśmy niestety na poziomie rozwojowym małpy, której ktoś podał do ręki brzytwę. Efekty są łatwe do przewidzenia. Ale oczywiście owczy pęd do wszystkiego, co ma w nazwie cyfrowe/digital trwa.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.229.131.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!