W długim okresie wszyscy będziemy martwi, w krótkim mamy sukcesy

W długim okresie wszyscy będziemy martwi, w krótkim mamy sukcesy
Na zdjęciu studio WNP.PL podczas Szczytu Cyfrowego ONZ. PTWP

W nowy rok weszliśmy wzmocnieni - WNP.PL, PortalSamorzadowy.pl i PulsHR.pl kolejny raz z rzędu odnotowały świetne wyniki oglądalności.

Święta, Sylwester, długie weekendy, spacery, snucie planów, podsumowania i prognozy, książki, snowboardy, narty i grzańce - to już koniec kanikuły, mamy nowy ład. Nie tylko podatkowy i cenowy, ale nawet światowy. Gdy Polacy są na granicy wytrzymałości, Rosjanie są na granicy Ukrainy i Ałmaty, a USA muszą prostować, że nie chcą od nas wycofać żołnierzy.

Jesteśmy jeszcze mniej bezpieczni, zapłacimy wyższe podatki, więcej za gaz i prąd - lepiej bym tego nie wymyślił. 2022 r. po prostu zaczął się z przytupem.

Nie samymi problemami człowiek jednak żyje. Tym bardziej, że zaświeciło słońce, dzieci właśnie wróciły do szkoły, a redakcja znów wkręca się na pełne obroty i są sukcesy.


WNP.PL, PulsHR.pl i PortalSamorzadowy.pl ugruntowały swoją pozycję w 2021 r. Zespół każdego z portali, którymi zarządzam, zgromadził w ubiegłym roku jeszcze więcej czytelników niż w rekordowym roku 2020. Lepiej także zarabialiśmy. PulsHR.pl odnotował rok do roku 21 proc. większą oglądalność, WNP.PL 11 proc., urósł nawet PortalSamorzadowy.pl, dla którego 2021 r. był pierwszym pełnym rokiem z paywallem. Szczególnie udany dla WNP.PL i PortalSamorzadowy.pl był grudzień, pierwszy z ponad 2 mln użytkowników (UU) był liderem wśród serwisów, które wydajemy w Grupie PTWP, drugi zajął drugie miejsce, bo znacznie przekroczyliśmy 1 mln UU.

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Ciężka praca, zwinne zarządzanie, rzetelne, wyważone dziennikarstwo, rozwijający się zespół plus stabilność i dobre warunki pracy, które gwarantuje wydawca, oto przyczyny, że rokrocznie od 2017 r. - kiedy połączyliśmy newsroomy PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL i PulsHR.pl - możemy chwalić się wzrostami na mocno konkurencyjnym rynku. Dość powiedzieć, że gdy organizowaliśmy w Katowicach nowe otwarcie dla WNP.PL, Business Insider dopiero raczkował, nie było 300gospodarka.pl, serwisu biznesowego nie miał także Spidersweb. A dziś WNP.PL jest i tak 220 proc. większy niż wtedy, PortalSamorzadowy.pl 180 proc., a PulsHR.pl 105 proc. Do tego wzmocniliśmy pozycję naszego flagowego eventu - Europejskiego Kongresu Gospodarczego (20 stycznia zapraszam do Warszawy na prolog - rejestracja tutaj).


W nowy rok weszliśmy wzmocnieni. We wrześniu ubiegłego roku dołączyła do nas Weronika Szkwarek z Bankier.pl, w grudniu doszedł Wojciech Żurawski, znany z Reutersa, a od stycznia na pokładzie przywitaliśmy Huberta Bigdowskiego, znanego z PAP i 300gospodarki i Jacka Krzemińskiego, byłego redaktora naczelnego Serwisu Samorządowego PAP.

 

×

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!