PARTNERZY PORTALU

Polska i USA podpiszą porozumienie ws. sieci 5G

Polska i USA podpiszą porozumienie ws. sieci 5G
Warszawa do końca czerwca zobligowana była przekazać Komisji Europejskiej stanowisko ws. planowanych metod zarządzania ryzykiem związanym z cyberbezpieczeństwem sieci 5G. (fot. pixabay.com)
 • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
 • Autor: PAP/JS
 • Dodano: 29-08-2019 16:51

Polska i USA podpiszą porozumienie ws. rozwoju technologii łączności 5G - informuje agencja Reutera, powołując się na źródła w Warszawie. Do zawarcia porozumienia ma dojść podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Polsce, która rozpoczyna się 31 sierpnia.

Zastrzegające anonimowość źródło Reutera zaznaczyło, że deklaracja, która ma zostać podpisana przez przedstawicieli obu państw, będzie miała charakter ogólny i dotyczyć będzie względów bezpieczeństwa oraz przyszłej współpracy.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

SŁOWA KLUCZOWE I ALERTY

KOMENTARZE (26)

Do artykułu: Polska i USA podpiszą porozumienie ws. sieci 5G

 • jestem za 2019-08-30 10:19:08
  Czy można prosić o zaprzestanie tych deliberacji i niech wreszcie rozpoczną się aukcje/przetargi na częstotliwości, żeby jak najszybciej można było już zacząć korzystać z nowych prędkości i nowych usług w 5G.
  • lobbysto 2019-08-30 19:58:53
   daj sobie na wstrzymanie
   • pewnie dokładnie to samo zaleca ci lekarz 2019-09-09 12:40:51
    .
   • a tobie co zaleca? 2019-09-09 21:47:37
    środki na przeczyszczenie? Jeśli się wstydzisz tego przyznać to nie musisz, nikt ci nie każe, naprawdę
  • Do końca 2023 r. w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G 2019-09-11 10:08:34
   Minister Marek Zagórski poinformował, że Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad koncepcją hurtowej dystrybucji pasma 700 MHz przez jednego, polskiego operatora. Z programu wyborczego PiS wynika, że do końca 2023 roku w większości miast będzie działać sieć 5G, a kontrolę nad siecią ma pełnić polska firma. Pytany o to, która firma mogłaby zostać operatorem pasma 700 MHz, Zagórski stwierdził, że na razie nie będzie zdradzać szczegółów dotyczących prowadzonych prac. Za stworzeniem publiczno-prywatnego konsorcjum, które oferowałoby w przyszłości usługi w oparciu o technologię 5G w paśmie 700 MHz opowiada się państwowy operator telekomunikacyjny Exatel. W ocenie zarządu Exatela najbardziej korzystna z punktu widzenia kraju będzie budowa wspólnej infrastruktury dla sieci 5G realizowana z wykorzystaniem sieci dostępowej (maszty, światłowody) i odpłatne, hurtowe udostępnianie tej infrastruktury operatorom oraz administracji publicznej.
   • gadaj zdrów 2019-09-11 22:32:28
    Już czwarty raz wkleiłeś ten tekst, zmień płytę, bo ta już nudzi, jeśli myślisz, że kogokolwiek przekonasz tym odrażającym i obleśnym lobbystycznym językiem pisanym tekstem to się mylisz, cyfrowa komuna gruchnie nim się obejrzysz, a cyfrowi komuniści pójdą do ciupy odsiedzieć za szkodliwe decyzje ewidentnie godzące w prywatność i zdrowie obywateli, różowy i pomarańczowy operator zostaną wypędzeni z naszego kraju, dla przykładu, by pozostali wiedzieli czym się kończy wprowadzanie tak porąbanych planów, kiedy społeczeństwo mówi jasne Nie!. Pogódź się z tym, że twoje plany spełzną na niczym, a ty dałeś się tylko wykorzystać nędznemu lobby telekomunikacyjnemu i warto było? Absolutnie nie. Panie daj Pan spokój, poddaj się Pan i wstydu oszczędź, nie dołączaj do wrogów swojego kraju.
   • Do końca 2023 r. w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G 2019-09-12 13:32:38
    Ponieważ masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to specjalnie dla ciebie wkleję jeszcze raz: Minister Marek Zagórski poinformował, że Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad koncepcją hurtowej dystrybucji pasma 700 MHz przez jednego, polskiego operatora. Z programu wyborczego PiS wynika, że do końca 2023 roku w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G.
   • no i co z tego? 2019-09-12 21:48:18
    "Ponieważ masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to specjalnie dla ciebie wkleję jeszcze raz: Minister Marek Zagórski poinformował, że Ministerstwo Cyfryzacji pracuje nad koncepcją hurtowej dystrybucji pasma 700 MHz przez jednego, polskiego operatora. Z programu wyborczego PiS wynika, że do końca 2023 roku w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G." - To niech se pracują społeczeństwo mówi temu kategorycznie nie dla powalonej sieci 5g. A wisi mi plan wyborczy PIS, partii, która dąży do powstania chorego państwa policyjnego( zakupili system PEGASUS do inwigilacji obywateli), która pragnie zgotować obywatelom swojego kraju cyfrową komunę - te obleśne, odrażające programy typu Polska Cyfrowa, Polska Bezgotówkowa, można je po prostu wziąć i mówiąc kolokwialnie podetrzeć sobie nimi tyłek, nie zmierzają do absolutnie niczego dobrego, a do bycia zależnym od wszelakich systemów informatycznych by pamiętać loginy i hasła, by pobierać aplikacje smartfonowe na potrzeby usług a za nie płacić bezgotówkowo, faworyzując tą formę płatności nad gotówką. Wątpię w to aby Polacy byli tak naiwni by zgodzić się na państwo policyjne i jedną partię, która ma monopol na prawdę, rację i jest tylko tą jedyną właściwą. Wklejaj sobie ile tylko chcesz i tak ci to nic nie da, społeczeństwo się odwraca i będzie jeszcze bardziej odwracać od takich kwestii jak smartfony, wi-fi, biometrie, bezgotówkowość, sieć 5g, internet rzeczy, bo wreszcie zdaje sobie sprawę i będzie zdawać jak fatalnie na tym wychodzi ile traci czasu, zdrowia i prywatności na te duperele nie mając w zamian nic prócz rozleniwiania, ogłupienia i uzależnienia. Jeśli potrzeba mogę masakrować dalej te durnowate zmiany cyfrowo-technologiczne począwszy od wejścia smartfonów i wi-fi, przez biometrie i bezgotówkowość a skończywszy na sieci 5g i internecie rzeczy, jeśli tylko masz taką przyjemność
   • ale masz świadomość, że 2019-09-13 14:02:32
    do końca 2023 r. w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G. I twoje gęganie tego nie zmieni :))
   • te tele-lobbysto! 2019-09-13 19:11:05
    masz jakieś kompleksy, że musisz wklejać ten swój zafajdany tekst po raz enty?, chyba ci mówiłem, że takich jak ty się nie słucha, co za nędzne grosze się sprzedali systemowi, który robi z ludzi niewolników, za ich podatki.
   • Ale i tak 2019-09-16 15:26:59
    do końca 2023 r. w większości miast BĘDZIE DZIAŁAĆ sieć 5G. Bo wszyscy tego chcą (no może, poza jednym dziamgolącym dziadkiem).
   • tfu! 2019-09-18 02:00:21
    lepiej już być tym dziamgolącym dziadkiem niż niedojrzałym gówniarzem, co zachowuje się jak lobbystyczna prostytutka i wkleja po raz enty ten sam tekst, żałosny gnojek
   • skro już się zapluwasz 2019-09-18 09:21:30
    to może podklej sobie protezę corega xD
   • żal 2019-09-18 20:13:37
    a ty jak się już sfajdałeś tutaj, to może wypadałoby zmienić majtasy, bo strasznie gównem zajeżdża XD
   • dno i metr mułu. 2019-09-19 10:28:40
    .
   • basta 2019-09-19 23:04:58
    zgadza się dno i metr mułu to osoba, która sprzedała się lobby telekomunikacyjnemu. Kończmy już ten przekaz, bo się robi nudno, ja nie wchodzę tobie w paradę, ty mnie i szlus, temat zamknięty.
   • Wrogowie narodu wg PiS. Jak partia Kaczyńskiego steruje lękami wyborców 2019-09-20 10:32:41
    Ruch LGBT, uchodźcy, Rosja, Niemcy i opozycja – Prawo i Sprawiedliwość chętnie wskazuje obywatelom kolejnych wrogów. Kolejne sondaże pokazują, że dla Polek i Polaków największe zagrożenie stanowią jednostki wskazane przez partię rządzącą. Co jest największym zagrożeniem dla Polski w XXI wieku? Jak wynika z najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press, Polki i Polacy najbardziej obawiają się zagrożeń związanych ze zmianami klimatu – odpowiedź tę wskazało 38 proc. badanych. Nic dziwnego – coraz więcej organizacji ekologicznych przekonuje, że jeśli nie zmieni się nasze podejście, w ciągu najbliższych kilkunastu lat dojdzie do katastrofy klimatycznej, a globalne zmiany można zaobserwować gołym okiem. Zaskakiwać może jednak drugie największe zagrożenie dla Polski. Respondenci wskazali, że drugim najważniejszym powodem do niepokoju jest… ideologia gender i ruch LGBT.
   • agitacji stop! 2019-09-21 02:29:32
    Tu nie ma miejsca na agitację polityczną, tutaj rozmawia się o nowinkach cyfrowo-technologicznych, jeśli zabłądziłeś - wybaczam, jeśli robisz to celowo, to jesteś prowokatorem i nieładnie z twojej strony. A co do zmian klimatu one nie są efektem działań człowieka, bo przypomnieć należy, że XIX i XX wiek dymiły ile wlezie węglem i jakoś wtedy nikt nie mówił, że się klimat zmienia. Nagle się ostatnimi czasy wszyscy uwzięli na CO2 wydzielane do atmosfery. CO2 wydychają także ludzie i zwierzęta, a nadmiar dwutlenku węgla pochłaniany jest przez rośliny, w tym drzewa - winę tutaj ponosić mogą włodarze miast, że budownictwo planują w sposób drastycznie potęgujący wycinkę. Klimat się ociepla to nawet dobrze, będą rośliny bujniejsze rosnąć a w zimie z kolei nie trzeba będzie tyle rozpałki używać typu węgiel, koks czy drewno. Zmiany klimatyczne są czasem stymulowane poprzez ludzi niemających dobrych intencji - pożary lasów w różnych zakątkach świata są celowo robione by zasiać propagandę kryzysu. Jest także geoinżynieria - spójrz czasem w górę w niebo ile samolotów fruwa i rozpyla na niebie nie wiadomo jaki syf, to ma niby przeciwdziałać ociepleniu klimatu - nic to nie da, a może spowodować tylko gorszy efekt, podtruwanie ludzi niepożądanymi substancjami( nie wiadomo przecież co się znajduje w smugach rozpylanych przez tajemnicze samoloty, jakie metale ciężkie). Co do LGBTQ+ to racja i żadne zaskoczenie, to jest naprawdę duże zagrożenie, neomarksizm kulturowo-obyczajowy to nic dobrego, to pranie mózgu ludziom młodym i młodzieży a nawet dzieciom poprzez politykę seksualizowania, pokazywaniem treści erotyzujących celem systematycznego psucia i moralnego wyjaławiania narodów w młodych pokoleniach. To atak na takie fundamenty jak wiara, tradycje, rodzina, a więc działanie skrajnie antyludzkie, by nie rodziły się dzieci( bo pary homoseksualne tego zrobić nie mogą), by zniszczyć rodzinę i więzi - promować kult singla, karierę i samorealizację ponad to i by wykorzeniać wiarę w sposób prowokacyjny ją obśmieszając, drwić z niej a katolików pokazywać jako zacofanych, zaściankowych, średniowiecznych czy nawet oszołomów. Raz jeszcze - to nie jest miejsce na tego typu dysputy.
   • ? agitacja stop ? 2019-09-23 09:22:00
    a w swoim początkowym wpisie sam wplotłeś hasło LGBT+, przypadek ? xD
   • do ? agitacja stop ? 2019-09-24 04:42:47
    Pytaj gościa od komentarza, w którym rozpoczyna od "Ruch LGBTQ+", to nie mój wpis
   • Jasne, a łyżka na to 2019-09-24 09:25:25
    ...niemożliwe xD
 • Na pochybel Chinom i USA 2019-08-29 20:23:45
  Problem tylko w tym, że własnego 5g Europa( w tym Polska) mieć nie będzie. Wyjdźmy od następujących kwestii jak się wszystko potoczyło. Otóż kto stworzył system operacyjny Android(należy do Google) - amerykańscy żydzi. Kto zaś produkuje smartfony? - głównie Chiny oraz kraje pochodzenia Azjatyckiego. Technologia 5g to głównie Izrael. Dlaczego o tym wszystkim mówię? Z prostej przyczyny. Jak połączymy smartfony, wi-fi, biometrie, bezgotówkowość, sieć 5g, internet rzeczy to nam wychodzi, że współpraca chińsko-żydowska klei się w najlepsze. A więc oni tworzą nam doskonałe aparaty inwigilacji, a Europa wszystko grzecznie przyjmuje. Zobaczmy jeszcze ciekawszą rzecz - Ameryka ostro postawiła się Huaweiowi, z kolei Chiny są rynkiem, który nie ma Facebooka. Europa ma i jedno i drugie - o czym to świadczy? O naiwności, o tym, że jest za duże zaufanie i przyzwolenie na inwigilację. Europa w cyfrowo-technologicznym oszołomieniu nie wie co ze sobą zrobić. Tyle się mówi o tym całym zrównoważonym rozwoju, a ja się zastanawiam dlaczego zrównoważony rozwój nie dotyczy sfer cyfrowo-telekomunikacyjno-technologicznych. Europa wówczas zagrałaby vabank - utarłaby nosa i Chinom i Ameryce. 1. wprowadziłaby całkowity zakaz sprzedaży i posiadania smartfonów - dopuszczone do posiadania i produkcji na terenie UE byłby tylko i wyłącznie zwykłe komórki 2G, 3G do podstawowego kontaktu krótka rozmowa/sms-y - to byłaby reforma desmartfonizująca - smartfony do zakazania, zniszczenia, delegalizacji i finito. 2. definitywne zmierzanie ku zakazaniu sieci bezprzewodowej( sukcesywne marginalizowanie z otoczenia) i pełna inwestycja w superszybką sieć przewodową/kablową/światłowodową. Internet tylko w komputerach w domach i miejscach pracy. 3. biometrie w marginalnych przypadkach można dopuścić ale tylko jako coś alternatywnego, nie można nikogo zmuszać do biometrii, to są dane unikalne i wrażliwe, nie ma logicznego uzasadniania po co miałyby być zbierane. 4. przywracanie większości niezbędnych dokumentów w formie papierowej - to jest komfort i wygoda dla ludzi, nie trzeba zakładać kont, pamiętać haseł i loginów - a więc reforma deinformatyzująca. 5. Propagowanie obrotu gotówkowego - bezgotówkowość powinna być marginalizowana do minimum, gotówka to podstawa, niech więc tak zostanie. 6. Dostosowanie usług do płacenia za nie gotówką - mam tutaj na myśli rowery miejskie i hulajnogi oraz auta wypożyczalne - użytkownik ma prawo do skorzystania z tych usług i zapłacenia za nie w formie gotówkowej - będzie to tym bardziej konieczne, gdyż smartfonów nie będzie. 7. Sprzęty RTV i AGD pozostają takie jakie są obecnie - bez inteligencji, bez bycia smart - dlatego, że tylko dlatego te przydomki takie są by zbierać i analizować dane z otoczenia. 8. Ważne na XXI wiek - postęp nie może prowadzić do rozleniwiania, ogłupiania i uzależniania mas przy jednoczesnym ograbianiu z czasu, prywatności oraz zdrowia, opieranie rzeczywistości o śledzenie, podglądanie, podsłuchiwanie jest niezgodne z prawem. 9. Europo nie daj się rozgrywać Chinom ani Amerykanom, bądź roztropna, powróć także do wartości chrześcijańskich, rozwiąż raz a porządnie problem migracyjny by uchodźcy powracali tam skąd przyszli - obywatele krajów UE właśnie przez nich nie czują się dobrze w swoich krajach, sprzeciwiaj się różowemu terrorowi LGBTQ+ i feminizmowi, uważaj także na pojawiającą się ekologiczną poprawność polityczną pojawiającą się ostatnimi czasy. Nie daj się rozgrywać wpływom spoza obszaru Europejskiego, olbrzymim korporacjom, finansjerom, miliarderom wiadomo jakiego pochodzenia, którzy nie chcą niczego dobrego dla Europy a dążą do jej autodestrukcji. Europo odzyskaj swój prestiż i charyzmę jaką miałaś wtedy kiedy do niej w 2004 roku, kiedy byłaś normalna, byłaś synonimem wolności i swobód, poszanowania praw członków struktury. Udowodnij, że potrafisz postawić na swoim. Pamiętaj, że takie wartości jak rodzina, tradycja, wiara, kult życia to właśnie powodowało optymizm Europejczyków, nadzieję, że wspólne dobro istnieje. Sprzeciwiaj się kultowi zła, masoństwa, fałszowaniu historii. Udowodnij, że umiesz postawić na swoim. I tym oto sposobem byłby atak, że w Europie jest "zaścianek", "średniowiecze", że Europa jest "nienowoczesna". A ja wam powiem, że byłoby całkowicie inaczej - wygrałyby wartości, wygrałby zdrowy rozsądek nad oderwaniem od rzeczywistości. Europa robi ten błąd, że słucha się różnych obcych wpływów i grup interesu i przez to jest za mało samodzielna, różne agendy i plany( w tym ta zrównoważonego rozwoju) są odgórnie narzucane i często z pozoru wydaje się, że nie ma w nich nic złego ale pozory mogą mylić. Europa powinna dać prztyczka i Ameryce i Chinom, jedni i drudzy byliby zszokowani taką decyzją i reformami, które zaszły. I wcale nie oznacza to żadnego zacofania, średniowiecza czy zaścianku, narody, które myślą( a nie myślą za nich algorytmy) i które pracują( a nie żeby im maszyny odbierały pracę) są gwarantem stabilnego i bezpiecznego jutra dla swoich obywateli. Nie dajmy się zwieźć sztucznie pompowanemu postępowi cyfrowo-technologicznemu, bo tak sobie postanowiły z góry jakieś elity, osobistości wpływu, miliarderzy, korporacje i finansjery dogadując się na różnych klubach, lożach, organizacjach, fundacjach, stowarzyszeniach. Kiedy wreszcie odrzucimy schematyczność i nieco popsujemy szyki, by nowy porządek nie mógł się ziścić? To tylko od nas zależy czy chcemy żyć w wolności, zdrowiu, prywatności czy pragniemy niewoli, braku prywatności, zdrowia, w systemie technokratyzmu i cyfrowego komunizmu. Czas się obudzić i przejrzeć na oczy, zanim będzie za późno i powiedzą nam szach-mat.
  • Idzie nowe i lepsze 2019-09-06 16:27:37
   Jeśli nasze polskie firmy chcą zachować konkurencyjności, to muszą jak najszybciej włączyć się w proces automatyzacji i cyfryzacji produkcji.
   • nudzisz 2019-09-06 19:45:17
    ile razy słyszałem taką lub podobną śpiewkę, typowe lobbo-korpo gadki, zmień płytę, bo ta już trzeszczy
   • i vice versa 2019-09-09 12:40:09
    .
 • gliwice2009 2019-08-29 18:24:26
  " Według wiceminister Buk z punktu widzenia Polski jednym spośród zagrożeń jest uzależnienie się od jednego dostawcy technologii " - Co ministerstwo na oligopole takie jak: Microsoft, Apple, Android ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.175.108
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.

W dowolnym czasie możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej.

Jeśli zgadzasz się na wykorzystanie technologii plików cookies wystarczy kliknąć poniższy przycisk „Przejdź do serwisu”.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!