PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

Budżetu nie stać na podwyżki dla nauczycieli

Autor: Adam Sofuł
09-04-2019 11:06 |  aktualizacja: 10-04-2019 11:09
Budżetu nie stać na podwyżki dla nauczycieli

Szef ZNP. Sławomir Broniarz nieco ustąpił co do podwyżek płac. Może okazać się, że za mało

Fot. ZNP.

Budżet nie jest z gumy – odpowiadają przedstawiciele rządu na postulaty podwyżek płac dla nauczycieli. Czy rzeczywiście nauczycielskie podwyżki to zbyt duże obciążenie dla budżetu? I tak, i nie. Nie, bo chodzi o relatywnie nieduże w skali całego budżetu kwoty. Tak - bo w obecnej sytuacji, w tym roku, każdy wydatek może być dla budżetu nadmiernym obciążeniem. Do tego sukces strajku pociągnąłby za sobą kolejne żądania, kolejnych grup zawodowych.

  • Koszt podpisanego przez rząd porozumienia z nauczycielską "S" to około 3 mld zł w tym roku. 
  • Propozycje Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) kosztowałyby budżet ponad 8 mld zł.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (73)

  • polmar 2019-04-10 11:16:52
    PIT znieść a podwyżki każdy dostanie.
    • J67 2019-04-17 14:33:50
      Jaaasne, najpierw naobiecywac mnostwo gruszek na wierzbach, a potem zniesc podatki - PODATKI ROSNA i MUSZA ROSNAC bo trzeba zaplacic za 'kielbase wyborzca'
  • PK 2019-04-10 12:09:12
    do nauczycieli: wpierw pozwólcie zlikwidować kartę nauczyciela !
    • mirosława 2019-04-10 12:22:03
      A moze podwyższyc pensum lub zrezygnowac z karty nauczyciela a pieniadze sie znajda ,/
      • Piotr 2019-04-10 14:26:15
        To tak jakbym powiedział żeby emeryci dostawali godne pieniądze każdy minimum 6000 zł ale za to podwyższymy wiek emerytalny do 75 lat
      • Murek 2019-04-16 13:05:52
        To może od razy zlikwidować publiczne szkolnictwo. Sprywatyzować, urynkowić czy jak kto woli to nazwać. Okaże się ile nauczyciel faktycznie jest wart na rynku. Zarobi godnie, a rodzic zapłaci. Kogo będzie stać, to dzieci wykształci, kogo nie - to nie.
    • Nauczyciel 2019-04-10 12:25:32
      Zaraz po tym jak tylko górnicy pozwolą zlikwidować 14-tkę i barbórkę.
      • Ola 2019-04-10 13:34:42
        A może zamiecie się z głośnikami?
      • rezerwista 2019-04-10 13:35:29
        A wojskowi pozwolą odebrać sobie mundurówke i kwartalniki.
      • Halina 2019-04-10 14:04:37
        Gornicy za ciężką pracę fizyczną mają dziś śmieszne pieniądze wiec prosze ich z sobą nie porównywać.A moze tak wezmie ktirys nauczyciel moją emeryturę 1100 zl na reke bo za 2.500 ponoc nie mozna wyżyć
      • Do Halina 2019-04-10 14:12:02
        Moja mama była nauczycielką przez całe zawodowe życie. Też ma taką samą emeryturę. Proszę nie powtarzać tego co w przekazie dnia podają
      • antek 2019-04-10 15:37:41
        do Halina. Górnicy wyrywaja niezasłuzenie wielkie pieniadze w stosunku do efektów ich pracy w sensie ekonomicznym. Normalną firmę z takimi wynikami już dawno by zlikwidowano. Twierdzisz że zarabiaja mało? To dlaczego są gotowi płacić za to że się dostaną na kopalnię? Były takie udowodnione przypadki.
      • Też nauczyciel 2019-04-10 20:54:01
        Kto obraża nauczycieli? Ten co w szkole sobie nie radził. Miał złe zachowanie i próbuje leczyć swoje frustracje, bo szkoła dała mu w kość. Każdy zawód jest ciężki i niczyjej pracy nie można lekceważyć.
  • Luk 2019-04-10 12:24:39
    Skąd wziąć pieniądze dla nauczycieli? Wystarczy nie kraść.
    • Stefan 2019-04-10 14:41:26
      Wystarczy zmienić politykę socjalną naszego rządu.
    • sema 2019-04-11 09:19:33
      Zdjąć kler z etatów szkolnych, z etatów szpitalnych i wszelkich pozostałych! Usunąć religię ze szkół! Polska jest krajem wielowyznaniowym! Złodziejskie kulczykowe autostrady opodatkować.. i kler też!!
      • Weronika 2019-04-11 13:50:49
        Strajk nauczycieli jest prowokacją do tego, aby zniszczyć PiS.
      • @Weronika 2019-04-11 21:45:04
        Taa, typowa bolszewicka mentalność: kto nie z nami ten przeciwko nam. Ponoć kur...a godność ludziom przywracacie. Teraz nawet świniom i krowom , to dlaczego nie nauczycielom?
    • Andrzej 2019-04-19 09:10:18
      Tak mogłabyś napisać jakby rządziła poprzednia ekipa Całe szczęście że już ich nie ma ufff....
  • Zdzisław 2019-04-10 12:27:48
    Kto zabraniania prawa do nauki.czyli strajkujący nauczyciele.Powinien być oskarżony o łamanie konstytucji,która to prawo gwarantuje.
    • Mirek 2019-04-10 12:36:39
      A kto się zabrania dzieciakom uczyć? Jest jakiś zakaz czy co? Przyjdź do szkoły, spróbuj tego miodu :)
    • Prawnik 2019-04-10 12:37:22
      Teraz o łamaniu konstytucji? Możecie się wypchać Pisiory
    • Zdzisława 2019-04-10 12:39:11
      Popukaj się w ten łeb i to mocno ,Ciołku!
    • Duduś 2019-04-10 13:07:32
      Konstytucja to taka książeczka. Można ją złamać, bo nie jest gruba...
  • Sławomir 2019-04-10 13:10:23
    Z tego co pamiętam ze studiów to nauczycielami zostawały największe ćwoki.
    • Belfer 2019-04-10 13:13:26
      Z tego co ja pamiętam, to największe ćwoki nie dawały rady w szkole i zostawały radnymi albo politykami.
    • Roman 2019-04-10 13:20:39
      nauczyciele zarabiają za dużo, za 18 godz tyg ,za wolne wakacje ,za święta itp ,czego oni jeszcze żądają ,,niech idą do firmy na 40 godz tyg i zarobią max 2500 netto, który nauczyciel się zgodzi, a nie jeden urzędnik ma większe wykształcenie jak nauczyciel i cicho siedzi , cieszy się ze ma prace, a urlopu tylko 26 dni
      • Troll hunter 2019-04-10 13:36:10
        Widzę, że pisowskie trole dostały nowego wroga do atakowania
      • Były belfer 2019-04-10 13:50:31
        Ty, chłopie jak tam jest tak dobrze, to czemu się nie zatrudnisz? Są miejsca gdzie szukają belfrów.
      • Lucyna 2019-04-15 12:00:47
        14 godzin !, 18 to są lekcyjne (45 min)

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.230.84.215