PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj
  • Strefa premium

JSW: Budryk najgłębszą kopalnią w Europie, która wydobywa węgiel koksowy

Autor: JD
07-08-2019 09:05 |  aktualizacja: 07-08-2019 09:06
JSW: Budryk najgłębszą kopalnią w Europie, która wydobywa węgiel koksowy

W kopalni Budryk.

Fot. JSW (Agnieszka Materna)

Średnioroczny wzrost głębokości w naszych kopalniach waha się od 7 do 8 metrów. Średnia głębokość eksploatacji wynosi ok. 780 metrów, a głębokość, na której prowadzone są ściany przekracza często 1000 metrów. Niedługo w kopalni Budryk należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ruszy ściana na głębokości 1290 metrów.

  • Pod koniec 2019 roku w kopalni Budryk planuje się uruchomienie ściany na głębokości 1290 metrów.
  • Udział węgla koksowego w kopalni Budryk w produkcji w 2020 roku ma wynieść ponad 50 proc.
  • Po zamknięciu w 2018 roku kopalń niemieckich, nasze należą teraz do jednych z najgłębszych kopalń węgla kamiennego na świecie.

wnp.pl - portal gospodarczy

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE (16)

  • Tytus 2019-08-07 13:30:52
    Wszystko fajnie tyle że im głębiej tym więcej trudności i niebezpieczniej
  • Carlos 2019-08-07 13:42:25
    Budryk to dziura w ktorej pracuja same wiesniaki oderwane od pluga. To miejsce malo ma wspulnego z kopalnia
    • ryl_bielszowice 2019-08-07 14:33:52
      ja słyszałem że Budryk zaraz zmieni nazwę na KWK Kim Dzong Un, tylko z racji zachowania kierownictwa
    • Art 2019-08-07 15:43:02
      Haaa w samo sedno dozór od najniższego w zwyz to z łapanki przyszli i swoim trudnym(anty pracowniczym) charakterem dobijają wszystkich legal temperatura? Nie wyjedziesz co najwyżej nadgodziny spedzisz:)) a jak nie to szychta tzw "paniola" nie postawisz metra na zmianie bo jakaś większą awaria to paniola. Nie potrafią ogarnąć tematu organizacyjnego ale za to jak dobić zwykłego pracownika to taaaaaaaaaakkkk. Ale to tylko jedna kopalnia kwk B....
    • CoalO 2019-08-07 15:46:09
      Ty nie wiem od czego jesteś oderwany... sądząc po ortografii - to bardzo wcześnie od nauki.
    • Miro 2019-08-08 10:36:23
      Wspólnego,, szlachcicu"!
    • Kavinio 2019-08-08 19:49:32
      Od pługu to Ciebie oderwali dyslektyku!!
  • Paweł 2019-08-07 15:33:17
    Natury nikt nie oszuka jest chęć, fedrowania i dobrze, górnictwo te podziemne w Polsce musi raczej schodzić coraz głębiej sama nazwa i sięgać po pokłady węgla, rud metali itd. niżej to jest przyszłość Polskiego górnictwa i efektywność. A fakt od dawna znany najgłębiej wchodzi ....
  • Stanisław Jarzyna 2019-08-07 23:51:45
    To jedna z najnowocześniejszych kopalń w Polsce. Mało kto pamięta, że gdyby nie Jerzy Markowski to dawno by nie istniała.
    • Jerzy Markowski 2019-08-08 09:14:50
      Panie Stanisławie ,dziękuję za pamięć ! Rzeczywiście wbrew wszystkim kiedy inni likwidowali kopalnie my uchroniliśmy naszą przed zburzeniem, wybudowaliśmy ,zrobiliśmy co trzeba i uruchomiliśmy wydobycie . Stale wierzyłem że damy radę ,chociaż dziś chwilami przyznaję że sam nie wiem jak to się udało. Dziękuję wszystkim którzy mi wówczas dali szansę , pracę i zaufali zwłaszcza Załodze i Kadrze kopalni. Do dziś mam papiery w których jeszcze żyjący pisali że w "Budryku" nie ma węgla a kopalnia jest wytworem chorej wizji Markowskiego ! Fajnie ze daliśmy radę . Dziękuję i pozdrawiam. Jerzy Markowski - Dyrektor kopalni w latach 1990 -1995.
      • Stefan 2019-08-08 21:32:13
        Budryk nowoczesna kopalnia a o Marcelu wszyscy zapomnieli to było najnowsza kopalnia